şükela:  tümü | bugün
  • alkollü içecek tüketmek.
  • hızlı araç kullanmak lan, hızlı araç kullanmak...

beyim sanki 200 beygiri sırtında taşıyor, sanki sıfırdan yüze araç değil kendi çıkıyor, sanki bana usain bolt... lan gerizekalı zaten pedala 1cm daha esneyecek biçimde basınca araba hızlanıyor, bir bebeğin bile yapabileceği bir iş. hemen hemen hepiniz bir yerlerde patlayıp ya can kaybına ya yaralanmaya neden oluyorsunuz. en iyi ihtimalle aracı pert ediyorsunuz. bok sineği değilseniz refleksleriniz ortalama bir insan refleksleri ile üç aşağı beş yukarı aynı... vücudunuzun mekanik darbelere dayanımı da karpuzdan hallice...

oysa şu boktan hayatta gerçekten kıymetli diyebileceğimiz tek bir şey varsa sadece tek bir konu varsa o da sağ salim, sağlıcakla sevdiklerinize kavuşmaktır.

gerizekalı olmayın, hayata tutunun, kimsenin hayatını karartmayın...
  • en önemlisi atlanmış:

(bkz: çocuk yapmak)
    (bkz: çocuk yapmış olmak)
    (bkz: doğurmak)
    (bkz: üremek)
  • herhangi bir spor takımı taraftarlığı.
  • psikolojik rahatsızlıklardan herhangi birine sahip olmak. bakın bunlara sahip olmak marifet değildir, insanlar bundan muzdariptir. sagda sola abi anksiyetem var yha diye gezenlerin tam ağzının ortasına vurup ulan kaç kere stresten tüm vücudun kasıldı da yürüyemedin hödük demek istiyorum.
  • şekersiz çay içmek
  • yasi buyuk olmak
  • (bkz: inatçılık)

bir de bunu matah bir özellikmiş gibi ballandıra ballandıra anlatanlar var. şöyle inatçıyım, böyle inatçıyım... iyi boksun. inatçı insanların diğer insanlara hayatı zehir etmek dışında bir marifetleri yoktur. bununla övünmek egoistliktir, cahilliktir.
  • bir millet ya da dine mensup olmak.
  • şişe şişe alkol içip sarhoş olmamakla övünmek.

bana bir şey olmaz yeaaa bir oturuşta 15 bira içerim... iyi bok yersin amk. alkole dayanıklı olmakla övünüyor lan adam mal mıdır nedir.