şükela:  tümü | bugün
41 entry daha
  • 16-17 sezonunda monaco ile çıktığı 34 maçta sadece 28 gol yiyen fakat bir sezon sonra 17-18 sezonunda yine aynı monaco takımı ile çıktığı 34 fransa lig 1 maçında tam 41 gol yiyen ve berbat bir sezonu bitiren danijel subasic'i hırvatistan milli takım ile geçirdiği bir buçuk ayda dünya kupasına hazırlayarak bence turnuvanın en değerli kalecilerinden biri yapmış kaleci antrenörüdür.

ilk paragrafta verdiğim değişkenler tartışılabilir.monaconun 16-17 ve 17-18 kadroları vs. önemli olan subasic'in 41 gol yediği sezon sonunda dünya kupasına gelip 6 maçta sadece 5 gol yemesi ve danimarka ve rusya maçlarında penaltılarda gösterdiği üstün performans ile takımını bir üst tura taşımasıdır. bu performansında etken kaleci antrenörü müdür bunu da tartışabiliriz. bence aslan payı mrmic'indir.
  • deplasmandaki kiev maçından bir gün evvel takımın kaldığı otelin önünden tesadüfen geçerken kendisini görüp ''marijan'' diye seslenip el salladığımda aynı sıcaklıkla bana karşılık veren eski kalecimiz, şimdiki kaleci antrenörümüz.

bizde oynadığı dönemde de çok severdim, şimdi de çok seviyorum. sessiz, sakin, sadece işine odaklanan muhteşem bir profesyonel ve karakterdir marijan mrmic. uzun yıllar bizde çalışması dileğiyle.