1. bu türev yeni yeni üremeye baslamıstır.marijuana kullanmayı marifet ve bir cılgınlık simgesi olarak gören sürreal oldugunu sanan gencliimiz bunu kıyafetlerine yansıtmıs yeni bi akımın öncüsü olmustur.bundan seneler onceki acid simgesinin illegal versiyonudur bu.bunu yapan ucubelerin yanınıza gelip bob marleyden bahsetmeleri kacınılmazdır.bunları görünce iguana taklidi yapıp uzaklasmak yapılabilecek en iyi seydir.
 2. kişisel ifadeyi giyimle özdeşleştirip 60'lar kuşağının öğretilerinde arayan bir güruh. amerikan bayraklı t-shirt giyenlerden, cradle of filth t-shirtü giyenlerden, t-shirt giymeyenlerden, anadan üryan gezenlerden kanımca bir farkları yoktur. herkes kendini o ya da bu şekilde ifade etmektedir, edecektir, etsindir.

  (bkz: şekilcilik)
 3. (bkz: aglamak istiyorum sayin seyirciler)
  (bkz: genclik nereye gidiyor)
  neden herhangi bir cicek bocek degil de marijuana?
  neden o insan herhangi bir cicek bocekli tshirte kiciyla guler fazla cici diye de marijuanayi karizmatik bulur?
  ben uctum deme meraki midir? yapanin kellesi ucurulmali midir? yerine gore evet evet evet.
  bi firma niye marijuana baskili tshirt uretir?
  cok garip bir meseledir bu. marijuana bile markalasmaktadir cinnet sebebi olmaktadir. hayat tarzini tuketime uyarlamak adina rock n coke lar duzenlenmekte, tshirtlere estetik deger barindirmayan grup resimleri basilmaktadir, ama marijuana nasil bir yasam tarzidir ki billboard gibi resmiyle gezilsin? yazik degil midir korpecik beyinlere? gurur mu duymaktadirlar ki 20- yillik hayatlarinda cilginlik adina yaptiklari seylerden? duya duya bununla mi gurur duymuslardir? yani hadi yapiyorlardir bu gayet onlara kalmis cici bisidir de nedir bu dostlar ucusta gorsun* mantigiyla gozlerim yetmez bi de tshirtunu giyiyim sunun mantigi? estetik bi goruntu mudur ki? herhangi baska bisiden daha estetik diildir ama dikkat ceker, marijuana kabartmali tabladan, cakmaktan da cok dikkat ceker, ilgi manyakligi olarak gorulesidir.
  ama su da vardir ki bi cok insan giyinirken dusunmez ve is sozluge gelip otu boku analiz etmeye basladigimizda kategorize ettigimiz zihniyet dedigimiz kiziler sadece o tsirtu gormus gulmus aha tshirte bile resmini basiyolar bunun diye almis giymistir. bu durumda kil olmakla yetinilmelidir.

marijuana baskılı tişört giyen gençlik hakkında bilgi verin