• adidasdan esinlenmiş bir tane gördüm gerçekten çok yaratıcıydı: adidas amblemi yerine marijuanayaprağı var ve altında -yine adidas yerine- addicted yazıyor.
    (bkz: bagimli olmaya ozenmek)
  • %99.9 u t-shirtune bakanlari oha lan ne manyak adamsin,tirsmiyon mu diye sormalarini,cilginsin
    baba efektleri vermelerini, sasirmalarinibekleyerek suzerler nedense.tshirtune bakanlari yakalama radarlari her daim on mode dadir bu arkadaslarin ayrica.sureklide abi bu tshirtundeki sey ne diye bi soru gelsin diye de tshirte vurgu yapip dururlar,gostermeye kasarlar.cikipta bu ne diye sordugun andada,gulerler sen anlamazsin triblerine girerler,boyle havali alayci bi bakis ve soylemezlerde sanki 007 beyimiz.ulan niye giydin o zaman,bu ne diye sorulunca marijuana diyemeyecek kadar cekinyosan.ekserisi maldir bunlarin.sinirim tepeme cikti yine.
  • bu genclerin hepsine kesin bir yorumda bulunmak yanlis olur zira genelleme yapmak dogru olmaz da cogu zaman, mutlaka istisnalar cikar hatta istisnalar fazlalikta olur, cunku herkesin bu tshirtu giyme amaci farklidir e biz simdi yolda yururken her farkli sey giyeni analiz edip aa acaba niye boyle bir sey giymis bunun altindaki sebep ne acaba diye kafa patlatirsak bu bize ne gibi bir yarar saglarki, eger tanidiginiz birinin ustunde goruyorsaniz onu ztn anlar niye giyecegini bilirsiniz, gerisinin pekte bir onemi yoktur sizin icin..ayrica bu tshirtlerin esprili ve ustunde manali sozler yazanlari vardirki onlar guzel bile olabilir, dedim ya giyen kisiye gore..aslinda boyle giyim konusunda fazla kafa patlatmamak lazim icinden ne giymek geliyorsa giy ve cik.. cunku acaba bunu giysem mi, yanlis anlasilir mi, oldugum gibi gorunmez miyim diye diye en sonunda duz bi tshirtle duz bi pantolana kalarsiniz yine..o yuzden bu genclik nereye gidiyor demek her zaman dogru olmayabilir cogunlukla dogru olsada..genclik iste*
  • hayatına kelime oyunlu tişörtlerle devam etmiştir. this is my romeo-this is my juliet yazan iki tişört alıp giyer kız arkadaşıyla. ön tarafında arkama bak, arkasında ise ''baqtı salaq'' yazanı da giyebilir. zevk, tercih, renk falan geçen gün elimi köpek kaptı işte.
  • belki kendince hayvanlarin yenmesine karsi duyar kasiyodur. mesela.
    o zaman soyle seyler giyebilecek bi' tiptir de... olur yani.

edit: urun linki reklam degil. bana ait de degil. talihsiz olmus gercekten.
  • kişisel ifadeyi giyimle özdeşleştirip 60'lar kuşağının öğretilerinde arayan bir güruh. amerikan bayraklı t-shirt giyenlerden, cradle of filth t-shirtü giyenlerden, t-shirt giymeyenlerden, anadan üryan gezenlerden kanımca bir farkları yoktur. herkes kendini o ya da bu şekilde ifade etmektedir, edecektir, etsindir.

(bkz: şekilcilik)
  • bide canta kullanan versiyonları var bunun. sole bi dialog geçmişti birisiyle aramızda.
    -way marijuhana (ben cantayı gostererek)
    +o ne ki
    -uyusturucu
    +yok yaw olurmu yeşil yaprak işte green peace bu.
    -he güzelim anlıyorum ızdırabını
  • genellemelere kurban gitmemesi gereken gençliktir. sadece gençlik değildir, son yıllarda istiklal caddesi cumhuriyeti halkını oluşturan orta yaşlı hatta yaşlı insanlarda bile mesaj verici baskılı t-shirt giymek, kendini toplum içerisinde bir ifade ediş şekli olarak hızla yükselen bir trend haline gelmiştir. arsenal mağazası ve crazy t eksenli gelişen baskı t-shirt modası kimisi için; eric cartman ve southparkla, kimisi için sarhoştum hatırlamıyorum aforizmasıyla, kimisi içinse bob marley figürü ile kendini göstermektedir. bir örnek giyinen renksiz binlerce insanın yanyana yürüdüğü bir pera manzarası yerine böyle rengarenk model, ademoğulları ve havvakızlarının cirit attığı sokaklar daha bi zevkli daha bi keyiflidir, gezelim görelim öğrenelim modunda tünelden gümüşsuyuna kadar ıslık çalarak pera'yı tavaf eden bünyeler için. görünüş olarak güzeldir yani baskı t-shirtler.

marijuana tribi moduna girmiş kitleye geri dönersek, içlerinde; dışarıya karşı ''ben looser bir bağımlıyım çok pis bad trip yaşarım '' imajını vermeye çalışan özenti gençlik olabileceği gibi, gerçekten hoşuna gittiği için, kendini böyle özgür hissetmesinden dolayı, harbiden marijuana kullanımının yasal olmasını savunan bir içici olduğu için veya sadece zevk için marijuana baskılı tshirt giyen insanlarıda barındıran topluluktur. genellemelerin tümü yanlıştır gibi bir klişeye başvurarak tespit yapmak gereksiz olabilir ancak müzik ve giyim zevki konusunda genelleme yapmak, kişiyi zevkleri ve renkleri tartışma boyutuna getirebilir ve konuyu hepimizin bildiği başka bir klişeyle açıklamak gerekirse ; ''zevkler ve renkler tartışılmaz''.

peki bu gençlik gerçekten dumansız yapamayan müptezel bir kitle midir? hayır!. che baskılı tshirt giyen insanlarbolivyadağlarına çıkıp devrim yapmadığı gibi marijuana veya bob marley baskılı t-shirt giyenlerinde tümü ehli keyf değildir. ıssız adam furyası sonrası atlas pasajı ve sefahathane locationunda takılan, ıssız adam öncesi halep pasajı ve asmalımescidbölgesinde fink atarak yer yer eski cezayir sokağına inan bu insanlarımızın hepsi marijuana kullanıyorsa, pera yollarında gördüğümüz t-shirt sirkülasyonuna bakarak memleketin küçük bir kolombiya olduğu sonucunu çıkartabiliriz. eski krependeki kadirin meyhanesinde escobar bong yapmıyor elbet, midye dolmacıı hüseyin dayı mesai bitiminde iki duble tekirdağ rakısı içiyor hala. paniğe gerek yok yani. modern zamanlar pera'nın sokaklarını, dört bi yanı mosmor gözlerle gezen rasta saçlı insanlarla donatmadı henüz. midye dolmacı hüseyin dayının rakısının yanında ayrı bir renk olarak varlıklarını devam ettiriyor o insanlar, pera'ya yakışır biçimde gökkuşağı misali. gerçekler ve imajlar daima birbirinden farklıdır, show must go on mottosuyla yürüyen post modern kimlik bunalımı alemlerinde bir trend gelir bir trend gider.

bir t-shirt üzerine bu kadar yazmanın yorgunluğu içerisinde sonlandırırken olayı; eğer marijuana baskılı t-shirt klanı, salt imaj kaygısı gütmeden bu işi kovalıyorsa, aradıkları ortamın 3 ytl'ye bira satılan öğrenci işi nevizade publlarında olmadığını bilmeliler. gözlerini açarak tarlabaşı bulvarı kahvehanelerine, kasımpaşa taksi duraklarına bakmalarını önerir, götümüze girebilir korkusuyla işi fazla uzatmadan, bu kitleye tü kaka maddeler için yol göstermeden, kendilerine baskı t-shirtleriyle mutluluklar dileriz.
hesabın var mı? giriş yap