şükela:  tümü | bugün
 • atv yayinlanan pembe dizi thalia basrolde. ha bide eduardo capetillo
 • bi arkada$imin universite sinavlarinda* cuvallamasina sebebiyet vermi$ dizi. garip..
 • bundan 6-7 yıl önce de (sanırım) starda yayınlanmış pembe dizi.fakir ve saf genç kızımızın* kendisini terkeden zengin ve yakışıklı gençten* intikam almak için hain planlar kurması ve aynen i will survive adlı şarkıda betimlendiği gibi eski sevgilisini köpek gibi pişman vaziyette ayaklarına kapanırken göreceği günün hayaliyle yaşaması;bir yandan da onu hala sevdiği için internal conflict'lerle boğuşması falan gibi bir konusu vardır.tek iyi yanı,meslektaşları** gibi dallanıp budaklanarak 20 yıl falan sürmemesidir.
 • yaklaşık 8.5-9 yıl önce star'da yayınlanmış, zamanında o çocuk halimle izlerken bayıklığına hangi sabırla katlandığımı kestiremediğim brezilya dizisi. marimar adlı hatunun başına gelmedik kalmaz, sevdiceğinin üvey annesi tarafından aşağılanır, sergio*nun babası hafiften marimara kayar ama çaktırmaz, derken marimar'ın sergiodan çocuğu olur, bu sırada başına devlet kuşu konar, hayvani bir miras kalır kendisine, sergio'nun ailesinin topraklarını, hisselerini alır, hepsini köpek eder.
 • ancak izleme imkanı buldugum ve bu imkandan nefret ettiren dizi, gülsem mi ağlasam mı, zapping mi yapsam bilemeden takılıp kaldım. pygmalion hikayelerinin bu kadar tutulmasının nedeni, bir sekilde cogu kisinin kendinden memnun olmaması mı?
 • marimarın panço dedesi ve adini hatirlamadigim ninesiyle yasadigi ev gerçek bir rüyaydi, muhtesemdi, san martin de la costa sahillerinin incisiydi. sazlardan yapilmis bir kulübe, disinda hamak filan vardi. marimar fiçida yikaniyordu. çiçekli kolyeler takip cibil cibil dansediyordu denize giriyordu. ayakkabi da giymiyordu ayrica.
 • korkunç jenerik müziği aklıma kazınmış olan dizi;

  marrrimaaar aaaov!!
  kostarikalııı [burası benim nacizane uydurmam]
 • toplam 3 günde çekilmiş olduğunu düşündüğüm dizi. zaten pek bi aksiyon yoktu , sürekli aynı sahneleri değişik açılardan verirlerdi.. dizi boyunca thalia 3 ayrı saç şekli kullandı yalnızca ki 3 günde çekilmiş olmasını bunun üzerinden varsayıyorum. ilk kısımda (çekimin ilk günü) marimarı açık dağınık saçlarla, ikinci kısımda (çekimin 2. günü) kocaman bi topuzla, üçüncu kısımda ise (çekimin son günü) saçını at kuyruğu şeklinde toplanmış izledik. dizinin uydurukluğuna dair ayrı bir konu da marimarın doğurcağı gün bile karnının tahta gibi dümdüz olmasıydı. stüdyoda yastık felan da mı yoktu be kardeşim... bu uyduruk diziyi neden mi izledik aylarca? (bkz: eduardo capetillo) o da alcanzar hatrına..
 • isin ilginc yani thalia'nin oynadigi baska 2 dizi, isimleri cok alakasiz olmasina ve hatta thalia'nin adi bu dizilerde marimar olmamasina ragmen turkiye'de "marimar 2" ve "marimar 3" isimleriyle yayinlanmistir.
 • ortak noktalarindan birinin, adamlarin dudaklarinin on dakika oynamasi fakat turkce dublajda uc bilemedin dort kelimelik cumleler cikmasi olan turevleri icin (bkz: rosalinda) ay amor, (bkz: vahsi guzel) ve son olarak (bkz: ask melegim).