şükela:  tümü | bugün
 • marimba, defalarca coverlanip da simdi hayatini bir televole klasigi olarak idame ettiren sway'in ilk cümlesinde geçen, benim senelerce anlayamadigim bir kelime degildir sadece.
  when marimba rhythms start to play / dance with me, make me sway derken bahsedilen marimba, pek sevdigim xylophone ailesinin (türkçede de ksilofon deniyor sanirim) latin amerika'da gelismis bir türüdür. o sarkida çin çin duydugumuz marimba ritimleridir iste.. afrikalilar tarafindan latin amerika'ya getirildigi varsayilmaktadir..
  karizmatik bir enstrüman olup kaliteli bir piyanoyla ayni fiyattadir bir marimba.
 • guatemala ulusal enstrümanı. bir idiofondur, gülağacı gövdeden ve alüminyum barlardan oluşur. keçe tokmaklarla vurularak çalınır. orkestralarda çalınan genellikle 4 oktavdır. ayrıca sololar için 3 ile 6 bucuk oktava kadar değişen tonları da vardır. benzer diğer enstrümanlar için;
  (bkz: vibrafon)
  (bkz: ksilefon)
 • önemli bir icracısı için (bkz: ziv eitan)
 • serdar ortaç, demet akalın filan hiç kasmasın, bu yaza damgasını vuran steve jobs şarkısıdır.

  p.s. allah rızası için biriniz bari melodinizi değiştirin.
 • iphone'um var demenin farklı bir yolu.

  http://www.youtube.com/watch?v=jne_ai5q7ew
 • marimbalı rock şarkıları:
  (bkz: under my thumb)
  (bkz: out of time)
  (bkz: the nurse)
  (bkz: forever for her)
 • iphone zil seslerinin doğum yeri ayrıca fiyat araştırması yapınca 48.000 tl civarı olan enteresan müzik aleti.
 • çok seviyorum. çalmanın dinlemekten daha keyifli olduğuna bahse girerim.
  “hayal”den defalarca kere öteye geçip gerçekleştirilebileceğim kadar bana yakın iki hayalimden biri marimba çalmak.
  uzmanını bulup ders almayı bu ara ciddi ciddi kafaya koymuş durumdayım.

  öyleyse popüler kültürü besleyerekten tanımayanı tanıştırayım. benden de bir despacito bir bohemian rhapsodyve bir de shape of you gelsin.

  sevgiyle iletirim.

  müzik hayattır !
 • malimba da denir. afrika'da karanga adı da verilen ve kıtanın birçok yerinde, (parmakla çekilerek çalınanlara mbira, kalimba, gibi adlar verilen) kongo'da 17. yy.'dan beri kullanıldığı belirlenen, sansa, zansa, balafog, balafon adlarıyla da tanınan, değneklerle çalınan, uzunluğu istenen sese göre ayarlanan sert tahtalardan oluşan, avrupalılar'ın kaffir piano diye isim taktıkları ilkel ksilofon.

  orta amerika'da özellikle guatemala'da çok popüler olan, hatta dört kişiden oluşan ve marimberos denilen grubun çaldığı vurma çalgı. modernleri marimbafon (marimbaphon), 5-6 oktava kadar ses açıklığı olan türleri ise xylorimba olarak adlandırılır.

hesabın var mı? giriş yap