şükela:  tümü | bugün
 • 28 eylul 1988 dogumlu hirvat tenisci. avustralya acik tenis turnuvasi 2008'de su anda 4.turda. 2005 yilinda profesyonel olarak oynamaya baslamis ve atp listelerinde otuz dokuzunculuga kadar cikmis.

  http://en.wikipedia.org/wiki/marin_čilić
 • kozmik güçler bu oyuncu ile paul-henri mathieu arasında bir yakınlaşma yaşatmak istiyorlar.. evet adım kadar eminim..

  - önce bir toprak kort turnuvası olan bmw open'da (münih) çeyrek finalde karşılaştırlar (mayıs 2008).. ph mathieu marin cilic'i 3 sette geçti..
  - sonra çim kort sezonunda artois championship'te (londra) ikinci turda karşılaştılar (haziran 2008).. ph mathieu yine 3 set sonucu kazandı..
  - yetmedi 1 hafta sonra yine çim zeminde slazenger open'da (notthingam) ilk turda karşılaştırlar (haziran 2008).. bu sefer marin cilic 3 sette kazanan taraf oldu..
  - olmadı 1 hafta sonra wimbledon'da (londra) 3. turda karşılaştılar (haziran 2008).. yine marin cilic 4 set sonucunda kazandı..
  - e yuh, 2 hafta bile geçmeden önümüzdeki hafta bir toprak kort turnuvası olan allianz suisse open'da ikinci turda karşılaşma ihtimalleri oldukça yüksek, marin cilic'in ilk turu geçmesine bakıyor..

  nedir olay? arka arkaya 4. turnuvada kurada birbirine bu kadar yakın düşmek?
 • andy murray gibi oynadigi tum grand slam'lerde en guclu favorilerden olan bi' tenisciye kar$i 7-5 6-2 6-2'lik setlerle 3-0'lik net bir galibiyet alan genc yetenek.
 • eni, boyu, agirligi, yasi, korttaki hareket kabiliyeti ve az cok oyun stili ile juan martin del potro'yu andiran, yine bu oyuncuyla us open 2009'da ceyrek finalde karsilasacak tenisci.
 • amerika açık 4. turunda andy murray'i yendikten sonra bugün beijing'de yarı finalde rafael nadal'ı 6-1/6-3 ile geçti.. finalde djokovic ile oynayacak..
 • 2010 avustralya açık 4.turunda son amerika açık şampiyonu del potro'yu 3-2 ile geçerek turnuva dışına iten, parlak bir geleceğin sinyallerini her gün daha fazla veren 22 yaşındaki hırvat tenisçi.
 • 1.98'lik boyuna rağmen nispeten düşük bir ilk servis yüzdesi var. 2008 amerika açıktan beri ciddi olarak takip ediyorum cilic'i, ilk servis yüzdesi hep %45-55 arasında geziniyor. normalde boy hem servisin hızı için hem de servisin içeri düşme yüzdesi için bir avantajdır. bunu yeteri kadar kullanamıyor. sıralamada daha da yükselmesi için servis tekniğini geliştirip daha yüzdeli servis atması lazım. fizik ve oyun olarak del potro'ya benziyor. hareket kabiliyeti del potro'dan daha iyi. fakat çok hata yapıyor. ofansif bir oyunu olduğu için çok hata yapması normal ama del potro gibi, davydenko gibi ya da djokovic gibi hem sert kortta hem de toprak kortta etkili olabilecek birisi değil şu an için. ilk ona girememesinin nedeni de başarısının sert kortla sınırlı kalması.
 • 2010 avustralya açık'ta çeyrek finalde andy roddick'i 3 - 2 ( 7-6, 6-3, 3-6, 2-6. 6-3) yenerek yarı finale kalan tenisçi.
 • aşamayacağı engel olmayan birine benziyor*.

  http://vinovo.magnify.net/…ilic-vs-andy-roddick-fun
 • efendilik timsali.yüzünde sürekli böyle bir ifade var; efendi, nazik...gerçek hayatta da böyle mi bilmiyorum ama, kortta fazlasıyla öyle olan birisi.bazen topa o kadar sert vurdu diye toptan bile özür dileyecek gibime gelmiyor değil.*