şükela:  tümü | bugün soru sor
  • samsun'un kalburüstü restoranlarından biri olarak nitelendirilen marin'e hamburger yemeye gittik. hamburger siparişi verdik. böyle bir mekanda elbette beklediğiniz temel şeyler; taze ve el yapımı hamburger köftesi, yine el yapımı hamburger ekmeği ve karamelize soğan vs.. abartmıyorum gelen hamburger burger king'den halliceydi. tanesi 25 tl olan hamburgeri uno ekmekle servis ettiler. menüde yazmasına rağmen karamelize soğan da yoktu. işletme müdürü ile görüştüm. hamburgerlerin böyle bir mekanda bu şekilde olmaması gerektiğini söyledim. ya da menüze hiç koymayın daha iyi dedim. müdür uno'nun gayet iyi bir marka ekmek olduğunu ve bu eleştiriyi kabul edemeyeceğini söyledi. hakkını yemeyim karamelize soğan konusunda bir şey diyemem dedi.
    bu tip yerlerde daha genel yiyecekler yediğinizde belki farkı çok algılamıyorsunuz lakin daha spesifik şeyler kendini hemen belli ediyor.
    marin otel samsun'da venn otel ile kıyaslanıyor çoğu zaman ancak bu örnekten hareketle bırakın karşılaştırma yapmayı iki işletmenin adlarının dahi yan yana gelemeyeceğini söyleyebilirim.