şükela:  tümü | bugün soru sor
 • jean marie le pen in yerel secim adayliklari ile dikkat ceken en kucuk kizi.front national in le pen den sonra yalniz kalmayacaginin kaniti.
 • front national (milli cephe) partisi'nin müstakbel lideri. fransız müslümanları'nı hedef alan yeni deklarasyon yayınlayan le pen, cuma ve bayram namazlarında camii dışında ve kaldırımlarda namaz kılmak zorunda kalan müslümanları, ‘işgalci nazilere' benzetti.

  edit: imla
 • front national'in yeni lideri oldu sonunda. geçenlerde kameralar esliginde çarsi-pazar gezmesine cikip oy istedigi bir program vardi televizyonda. bir adama uzatti brosurunu, bir seyler soyledi, adam kafasini kaldirdi, arap oldugunu soyledi, sonra da frenkce siktir çekip yolladi marine'i.

  haa, bir de (bkz: fatih erbakan)
 • milliyet'teki habere göre " hepiniz topsunuz" diyerek avrupa birliği yolumuza taş koyacak olan aşırı sağcı fransız lidermiş.

  işte o aşşağılık hareket :

  http://img33.imageshack.us/i/lepen.jpg/

  siyasal edit: le pen'in seçimi kazanması zor değil.bütün partiler içinde ilk açıklanan aday olmasının bazı avantajları olacaktır.bizim buralarda da sık yapılan anket durumlarına göre %2 geridedir sadece.bu durum yaptığı hareketin terbiyesizliğini azaltmıyor tabi.
 • türkiye'nin ab üyeliği için "türkiye ne coğrafi ne tarih ne de kültür olarak avrupa’nın bir parçası değil" görüşünü bildiren şahıs. bu kadar önyargılı zihne sahip olmak zor olmalı!
 • babasının izinden gitmektedir. an itibariyle* fransa'daki seçim anketlerinde %2-3 puanla önde olsa dahi seçimleri kazanamayacağı sarkozy gibi açıktır. çünkü fransa'da aşırı sağdan büyük ölçüde çekinen bir kitle var ama herşey olabilir tabi. marine le pen'in seçildiği taktirde, türkiye'nin avrupa birliği girişimleri tamamen biter.
 • babası kadar sert bir söylemi olmasa da yine de ırkçıdır. hatta söyleminin babası kadar sert olmaması daha kötüdür bence, çünkü jean marie le pen o kadar ekstrem bir politikacıydı ki seçilmesi imkansızdı.

  ancak camiye sığmayıp caminin hemen dışında cuma namazı kılan müslümanları "işgalci" olarak tanımlayan kızı aslında daha tehlikeli çünkü ortaya daha yakın, daha çok insana hitap ediyor, daha çok oy alabilir.
 • ırkçı mırkçı, dsk'nin başına gelenlerden sonra şu anda fransa'nın 2012'de elysee'ye yerleşmeye en yakın ismidir.

  sarko mu dediniz? hadi canım sen de.
 • 400 gundur hukumet kurulamayan belcikanin wallon bolgesinin fransa'ya katilmasini soylemistir.
 • jean marie le pen'in kızıdır. şu anda front national'ın başındadır ve aşırı sağcı bir politika izlemektedir. sloganları ve afişleri inanılmaz ırkçıdır. cami resimlerinin ustune çarpı koyması veya defolun gibi pankartlar hazırlaması azınlıkları çoğunlukla galeyana getirir. nicolas sarkozy'den daha radikal bi çizgi izleyen le pen bir sonraki seçimde üst tura çıkarsa fransada işlerin karışacağı anlamına gelir.