şükela:  tümü | bugün
  • feyenoord'un teknik direktörü. 2012 yılına kadar sözleşmesi devam ediyor. ancak ben bu satırları yazarken bile görevine son verilmiş olabilir, bilemiyorum...
    (bkz: 24 ekim 2010 psv eindhoven feyenoord maçı)

ayrıca hafta içinde şöyle bir demeç vermiş kendisi. şimdi okuyunca zaytung tadı vermiyor değil;
    http://www.skysports.com/…528,11916_6454183,00.html
  • dick advocaat'ın yardımcısı olarak fenerbahçe ile anlaştığı iddia edilen hollandalı teknik direktör. doğruysa enteresan.
  • "belcika televizyonunda sampiyonlar ligi mac programi yapiyordum dick aradi ,fenerbahce ye gidiyoruz dedi.
    sadece tamam dedim..."
    https://twitter.com/…1907/status/765884303570001921
  • kesinlikle çok üstdüzey bir taktisyendir. fenerbahçe teknik kadrosunda olduğunu bir süredir biliyordum. fenerbahçenin son haftalarda daha derli toplu ve ne istediğini bilir oyun tarzı sayesinde yine aklıma geldi been hoca.

kesinlikle fark yaratır. demirkolun dediği gibi advocaat yerine fenerbahçeyi bir sonraki rakibe hazırlayan kişinin mario been olduğunu düşünüyorum. özellikle rakibi karşılama ve ön alan baskısı konusunda bence geçen seneye göre çağ atladı fenerbahçe.bence sorumlusu kesinlikle mario beendir.

kendisinin kulüplerinde yardımcı antrenör olduğundan bile haberi olmayan fenerbahçeli dostlara şaşırıyorum.
  • kendisinin fenerbahçe yardımcı antrenörü olduğunu bildiği gibi, feyenoord'u çalıştırdığı sezon takımının ligi 10.cu sırada bitirdiğini, yine aynı sezon ezeli rakibi psv'ye 10-0 yenildiğini bilen fenerbahceliler de vardır.

ayrıca yaptığım küçük araştırma ile feyenoord'un ertesi sezon leroy fer, wijnaldum, luc castiagnos, john dal tomasson gibi en iyi adamlarını kaybetmesine rağmen birkaç küçük takviye ile kouman yönetiminde 2.olduklarını gördüm.

çok da ş'aapmamak lazım yani.

edit: bi de küçük dipnot veriyim, been'li sezonun devre arası antalya'da yaptıkları kampı çalıştığım şirket organize etmişti. o günlerden tomasson, roy makaj, van bronckhorst, wijnaldum ve leroy fer ile fotom var. bu da böyle bir anımdır.
  • fenerbahçe'ye gelmeden evvel, 2014'ten beri işsizmiş. mehmet demirkol "fenerbahçe'nin asıl menajeri bu adam, advocaat sadece görüntü." diye iddia ediyordu. bana da mantıklı gelmişti açıkçası. her türlü haşortmanlı'dan iyidir.