şükela:  tümü | bugün
  • gerçekten iyi bir cevap olabilir bu transfer denilen olası transfer, bonservisin yarısının beşiktaşa ödeneceği düşünülürse, dehşet adam bu aziz adam :)
  • türkiye'de gazeteciliğin bu kadar düşük seviyelerde olmasının türk halkının cehaleti ve her duyduğu habere inanması olduğunu kanıtlar nitelikte haber. hürriyet'in tık almak için attığı oltaya hemen atlamış sazanlar.

emenike, fernandao ve rvp yetmiyor mario gomez'i de getirip bütün kadroyu forvetlerden oluşturalım diyormuş aziz yıldırım. volkan demirel'in yerine de podolski'yi düşünüyorlarmış hatta.

(bkz: akıl fikir)
  • ozguven matematikten geliyor. gomez'in bonservisi icin fenerbahce'nin 2 tl'si ile besiktas'in 1 tl'si esit iste. bu kadar zor mu bunu anlayabilmek amk.

bir de mevzu besiktas oldugunda dusman kardeslerde ortaya cikan karsilikli sevgi saygi harika. cok buyuksun besiktas, sayende bunlarin birbirini yalamasini zevkle izliyoruz.
  • hayır adam eğer beşiktaş'tan ayrılırsa mevzunun kesinlikle para olmayacağını zaten söylemişti. kaldı ki fenerbahçe'nin de mali durumu malum. gomez'in de attan inip eşeğe bineceğini sanmıyorum.

ha bu arada gomez ön libero değil, ne yapacak fenerbahçe'de? *
  • olmayacak duaya amin demektir. ne kadar doğru bir transfer olacağı tartışılır. ancak şunu da belirtmem lazım, fenerbahçemiz böylesine yıldızlaşmış futbolcuları özellikle de santrfor mevkiinde olanları fazlasıyla transfer edip çürümüye terketmiştir her zaman. kariyerini heba etmek isteyen her futbolcu fenerbahçe yolunu tutabilir. nasıl bir yönetim anlayışımız var şaşırıyorum.
  • fenerlilerin gökhan gönül ezikliğinin gazını almak için çıkarılmış boyalı basın haberi.
  • ben bu haberi hürriyet spor'da okudum. hazırlayan kişinin bonservisin yarısının beşiktaş'ta olduğundan haberi yok.

yani olay şu beşiktaş'ın gomez'i 5 milyon euro'ya alması ile fiorentina'nın gomez'i 10
    milyon euro'ya fener'e satması aynı değer fiorentina için. 20 milyon euro falan ödemesi lazım fener'in aynı şekilde gomez'e de 7 falan ödemesi gerekiyor.

imkansız gibi bir şey yani. ama gökhan gönül'ün acısı iyi koymuş fenerlilere. burası kesin:)
  • renkli basın hala bu olayı haber yaptığına göre ismail köybaşı da gökhan gönül'ün acısını çıkaramamış demektir.
    yazın la yazın, atiba oğuzhan ve kuğarejma'yı da alacakmış fener ahahaha
  • beşiktaş'ta kalması kadar gereksizdir. atiba ve sosa gideceğim diye tutturmuşken, gomez eğer bu adamlar gider ve yeri doldurulamazsa takımda kalması hırs harici bir işe yaramaz. defaatle söyledim. gomez'in adam eksiltip top sürerek attığı gol sayısı 5i geçmez. gomez iyi bir striker'dır. yani geleni yapıştırır. bu adamı besleyemezsen, umut bulut'a doğru evrilir, yok olur gider.

bir fenerbahçe'li olarak, elimizde rvp gibi üst düzey bir golcü varken ve sistem henüz değişmemişken, onu gönderip yerine benzerini getirmeyi mantıksız görüyorum. çünkü bir şey değişmeyecek. bir son vuruşçuyu besleyecek adamınız olmadığı müddetçe isterseniz kariyerinin zirvesindeki adamı getirin, hiç bir şey değişmeyecektir.
  • hürriyet spor'un intikamsoslu yeni dedikodusu. haberi diyemiyorum çünkü bence bu hareket eğer doğruysa bile akıllıca yapılmış bir strateji ve intikam olamayacaktır. daha da kötüsü, aziz başgan fb'yi "içip içip eski sevgilisini arayan gencosman" konumuna düşürmüştür.

açıkçası bana aşırı komik gelen stratejinin, fb taraftarları tarafından savunulmayıp yerin dibine sokulmasını gerektiren iki maddesi bulunmaktadır, ancak fb'li arkadaşlarımız eğer bunu da savunuyorlarsa, ben daha artık bir şey diyemiyorum:

1. fb'de 3 adet forvet var, bak 1 değil 2 değil 3. intikam ateşiyle uefa anlaşmasının getirdiği yükümlülükleri siktiredip "intikam" amacıyla milyon yürolar saçıyor olmasını destekliyorsunuz.

2. eğer fb alırsa, herkesin yazdığı gibi bonservisinin yarısı beşiktaş'a gidiyor. e abi? ezeli rakibine niye para kazandırıyorsun, hem de böyle bir dönemde? bu mu lan intikam? asdfasfa

tamamen gereksiz bir transfer.

hadi diyelim rvp'yi sattı da gomez'i aldı. gomez'in kendi açıklamaları var, hedefi olan bir takım istiyorum, cl'de belli hedeflerimiz olmalı diye. e şimdi cl'de direk oynayacak takımı bırakıp ön eleme oynayacak takımı tercih ediyorsun ve de üzerine alıştığın futbolcularla değil yepyeni bir kadroyla tekrar macera arıyorsun, neden ki?

ayrıca beşiktaş forman döneminde hiç bir zaman aceleci olmadı.

benim bunu savunmamın bir nedeni var. alınan bütün oyuncular beşiktaş'ta oynamak istediği için alındı. fener, para döküp erkenden transferi bitiriyor. beşiktaş ise (bence) test ediyor, başka teklifler de geliyor oyunculara şüphesiz, ancak bir oyuncu buna rağmen beşiktaş'ta top oynamak istiyorsa, işte bu "transfer"'dir.

tabi ki mali kriterlerimizi de göz önüne alırsak, bol keseden para saçamayacağımız bir dönemdeyiz. bunun da etkisi var şüphesiz, ancak forman bence bu durumu lehine çevirmeye çalışıyor.

her neyse, demem o ki, fb rvp'yi sattı ve gomez'i aldı, zaten bjk için bu bir kayıp olmaz, aksine gomez'in ne kadar beşiktaş'ta oynamak istediğini gösterir ki, yerine daha kötü bir forvet dahi alınsa, ben bunu şahsen kayıp olarak görmem.

ancak o kadar bjk'den yana (cl'deki hedefler) açıklamalar yapmış gomez'e de hiç yakıştıramam.

ve de fb eğer bu girişimlerden olumlu sonuç almazsa, daha fazla itibar kaybetmez mi?