• yazar efendim kendisi, istanbul bir masaldı adlı kitabı yedi senede yazmış, kitap fuarında imza günü vardı ama etrafı boştu...
  • istanbul fransız filoloji mezunu, guzel sanatlar reklamevi metin yazarlığıı, cumhuriyet ve milliyet gazetelerinde koşe yazarlığı ve en son istanbul bir masladi adli romanı. daha once oyku yazar imis ben her iki alandaki eserlerinden bir tanesini bile okumadım.
    kendisiyle ilk defa, yeditepe universitesinde verdiği hakla ilişkiler derslerinden tesaduf eseri katıldığım bir tanesinde tanışma şansı buldum; bana yaratıcı zeki ve fakat tıpatıp benzediği sigmund freud gibi sekse fazla düşkün bir insan gibi geldi.(kendisinden 10 yaş kucuk kız arkadası ile olan sorunlarını anlatmakta ısrarcı davrandı, yanımdakiler de dinlemekte...). ayrıca devasa kafası ve kısacık boyuyla dwarfların gercek oldugunu ispatlayan cok guzel bir ornek sergilemekte. eserlerini okumadığımdan dolayı yorumda yapamıyacagım fakat fazlasıyla kırılgan, gönül adamı triplerinde takıldığından neredeyse emin gibiyim. belki sözlukte seveni vardır...
  • ...1957 yilinda istanbul'da dogdu...ilk hikayesini 1975 yilinda yazdi...1984 yilindan sonra $alom, cumhuriyet gazetesi, cumhuriyet dergi, studyo imge, gosteri, milliyet sanat ve argos gibi bircok gazete ve dergide muzik agirlikli yazilar yazdi...ilk hikaye kitabini 1990'da yayinladi...kitaba adini veren "bir $ehre gidememek" adli hikaye o yilin haldun taner odulunu kazandirdi...1991'de ikinci kitabi "madam floridis donmeyebilir" ve 1992'de kendisinin daha cok bir anlati olarak gordugu "en guzel a$k hikayemiz" yayinlandi...1993'de yazmaya basladigi ve 6 yilda biten son kitabi "istanbul bir masaldi"nin yazimi esnasinda radyo programciligi, reklam yazarligi ve gazetecilik gibi pekcok is yapti...
  • (bkz: victor levi)
    (bkz: levi strauss)
  • halen yeditepe üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışan ve hayran olunası türkçe'ye sahip kişi...bir dönem reklam yazarı olarak çalışmış ve bir mayıs sabahı işe geldiğinde önce dışardaki güneşli havaya sonra masasına bakıp "ne işim var benim burada" denen ölümcül soruyu sormuş kendisine...zaten kısa süre sonra istifa etmiş işinden ve yeditepe'de öğretim görevlisi olarak çalışmaya başlamış..."hayatımı bir kaç defa sıfırladım ve bundan kesinlikle pişman değilim" diyebilen, kendisi ile barışık insanlardan...

ayrıca yakın zamanda yeni kitabı çıkacakmış*...
  • kız arkadaşı çok tatlı bir insan olan yazar, radyocu, açık radyonun iyi programlarında imzası vardı. epeydir haber alamadık kendisinden. severim.
  • ağır çekim bir abimizdir. kendisi ağır çekimdir, konuşması ağır çekimdir, kitapları ağır çekimdir... fast forward tuşuna basası gelir insanın.
  • şu sıralar mediacat dergisinde bir köşe sahibi olmuş yazar, reklam eski yazarı.
  • bir kahve severi. vakit bulduğunuzda asla bitmesini istemeyeceğiniz güzellikte sohbetler yapabileceğiniz, bu sırada size enfes kahveler sunmaktan asla geri kalmayacak olan; kitaplarını, kadıköy'e tepeden bakan müthiş bir manzara karşısında yazan, pozitif insan. eğer yollarınız bir şekilde çakışırsa, öğrenebileceğiniz çok şeye sahip olduğunu görürsünüz.
hesabın var mı? giriş yap