şükela:  tümü | bugün
  • etrüsklerin savaş tanrısı. turan ın aşığı.
  • yamulmuyorsam bu karakterin adı çok sık geçmesine rağmen bir kere bile gözükmemiştir on yıllık frasier dizisi boyunca.
    maurice yazılması gerekirmiş gibi gelmiştir bana... bir de malice'i çağrıştırır kelime olarak söylenişi... dizideki karakterin yapısı da...
  • frasier'daki niles crane karakterinin karısı.maris crane isimli karakter wikipedia'daki yazıya göre gerçek bir karakter olması amacıyla yazılmıştır ancak dizi ilerleyip bu karaktere yüklenen tuhaf fiziki ve abartılı karakter özellikleri karakteri bir insanın canlandırabilmesi olasılığından çıkarmıştır.asla dizide arz-ı endam etmemiştir,cheers adlı dizi de de vera isimli böyle hayali bir hatun vardır.(bkz: frasier)
  • londra'lı bir ofis tasarım markası. şirketiniz biraz büyüdükten sonra bir üst level'a geçmenin yolu ofis tasarımını bu adamlara yaptırmaktan geçer.

http://www.maris-interiors.co.uk/
  • (bkz: #40304507)

hani ben dahil bir çok insan buralarda boş beleş yazarken bu kadın hala çaylak ya, ne desem bilemedim.. kendi kendine usul usul yazıyor, bir çok yazardan daha fazla entry biriktirmiş, okunma kaygısı olmadan orada öylece bekliyor..

gelsin, bir an önce gelsin.. şu seviyeyi artık yükselt sedet, yetti gaaari!

(yüzünün özü olduğu gerceğine bilahare değineceğim)
  • bahar gözlü, çağla kokulu, edebiyat aşığı beyaz kuğu, okur yazar çizer dinler susar..izmir'in duru sosyalist kızçesi..

daha da açarsak;

neden bahar gözlü okyanus yeşili ile militan mavisi bir göz rengine sahip..
    neden çağla kokulu böyle çiğ düşmemiş taze çiçek dalı gibi bir esintiye sahip..
    beyaz kuğu..incecik uzun boyu narinliğine naiflik katıyor..
    okur yazar çizer dinler susar..dedik dimi fazlasıyla okur, okuduklarını yorumlar..yorumlarını anlatır, anlattıklarını başkalarından dinleyip susmanın keyfine varan sosyalist izmir'in entellektüel kızçelerinden..
  • (bkz: kermit)
  • kendisini adorno hakkındaki şu entry'siyle tanıdım. hızlıca diğer yazılarına bakınca artık taşma noktasını da aşmış yazdıklarıyla ufuk açan bir insan olduğunu gördüm. umarım daha çok yazar, biz de daha çok okuruz. kendisine buradan selam olsun.