şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eski bir marjinal isim mağduru(neyseki silindiği için artık değilim) olarak ortaya attığım istektir,

  eğer yasaklanırsa bu aşağıdakiler olmaz:
  -okulda yoklama alınırken hocanın sıra sizin isminize geldiğine gözlerinin şaşılaşması.
  -hemen hemen hayatınızın her yerinde “bu ismin anlamı ne?” “nickname in mi bu seni şakacı ;)” “kim koydu bu ismi sana?” gibi sorulara tatmin edici cevap vermeye çalışmak.
  -isminizi çağrı merkezi aradığında ya da resmi kurumlarda ya da starbucks’ta sipariş verirken heceleyerek/kodlayarak 632772727281 defa tekrar etmek.
  -elektronik cihazlarınızda internetteyken isminiz yazıldığında altı kırmızı yani yanlış girdiniz diye çizilmesi.
  -isminize ait künye bulamamanız.
  -arama motorlarında isminiz hakkında hiçbirşey bulamamanız ancak isminizi andıran kavramları bulmanız.
 • her ne kadar "marjinal isim mağduru" konu başlığında benzer bir durumdan bahsedilmiş olsa bile istisnai durumlar dışında yasaklanmamalıdır. zira bu tarz isimler koymak için yırtınan çok sayıda ebeveyn var ve her geçen gün sayıları artmakta.*
  öte yandan, toplum içerisinde bulunduğunuz esnada etraftan duyulan ve sırf büyüklerinize ayıp olmasın diye şahsınıza verilmiş o "yaygın" arap isimlerinden birine sahip olmanız sebebiyle, aynı isme sahip elli kişi ile birlikte sesin geldiği tarafa doğru kafaları çevirip;
  "iyi, bana seslenmiyomuş a.q."
  demekten iyidir.
 • marjinal isim koymak değil salak ebeveynlere çocuk sahibi olmak yasaklanmali. hatta evlilik öncesi kan testi değil ıq testi yapılmalı testi gecemeyenler kisirlastirilmali. yıllarca çağrı merkezinde pek çok farklı kademede çalıştım ve gördüğüm isimler o ismi taşıyanlara acimama neden oldu. en çok aklımda kalanlardan biri sübütay oldu ki sabutay olsa karizmadan olecekken sübütay olup bütün operasyona malzeme çıkarttı. bı de en çok acidigim kerem ali mantar var. adamin isim soyisim kombinasyonu ailesini epey eglendirmis ama bu genç ilk okul döneminde kendisi ile kremalı mantar diye geçilen dalga nedeni ile intihar etmediyse de anne babasina iyi küfür etmiştir. son olarak dönemin politik atmosferine uygun isim koyan andavallar var. geçen yıl adı fetullah gulen olan çocuk gördüm. çocuk 11 yaşında adını sorduğumda utandigi icin 10 dakika adını soyleyemedi. hali hazirda recep tayyip koyanlar ya da 3 çocuğuna sırası ile rte nin ismini layık gorenler de çocuğuna fetullah gulen ismini koyan andavallar ile aynı duruma düşecek bı 10 yıl sonra.

  çocuğunuza isim koymak meşakkatli bir iştir hanımlar beyler. sırf sizin o anki egonuz yüzünden çocukların geleceğini karartmayin.