şükela:  tümü | bugün
  • yeni nesil marjinal kitlenin önceki temsilcilerinin yolundan sapması olayı.

    eskiden marjinaller konuşurken araya sürekli yabancı kelime sokuştururdu, şimdi bunu eskiden o marjinalleri aşağılayan, böyle konuştukları için onlarla dalga geçen ortadirek kesimin çocukları, yani şimdinin beyaz yakalıları yapıyor.

    marjinaller yıllardır süregelen dışlanmışlığın yarattığı bir çoğunluğa yaranma güdüsünden midir bilmem, yıllardır üzerlerine yapışmış toplumdan kopuk, it kopuk imajı sileceğim, bu durumu düzelteceğim diye iyice lümpen bir jargon oluşturdu. gerek ortamlarda gerek sosyal medyada belirttikleri fikirlerden görüldüğü üzere birikim açısından oldukça zayıf kalan bu kitle artık marjinalliği sadece dış görüntüden ve her türlü ahlaki sınırı zorlamaya çalışmaktan ibaret görmekte. oysa marjinalsen bazı konularda söyleyecek farklı şeylerin olmalı.

    belki de zamanının marjinalleri bir şekilde parayı bulduğu için elini eteğini çekti ve meydan yeni orta-alt kesim mensubu çocuklara kaldı, 14 yıldır değiştirilen toplum genetiğinden nasibini alan bu kesim arabesk-lümpen soslu yeni marjinal kitleyi oluşturdu, hala yırtamamış eski toprak marjinaller de kabul görebilmek adına bu kalıba girmek zorunda kaldı.