• bir özgür yankaya değildir.

nüt: yaezi biüetmedin çearpildim arkwadşlaer.
  • beşiktaş-napoli maçını harika yönetmiştir. helal olsun. güzel yönettiği maçın en sevindirici tarafı kanı bozuk olanların sevinemeyişidir.
  • afedersiniz ama verdiği tek penaltıyla 21 eylül 2014 leicester city manchester utd maçı'nın anasını sikmiştir.
  • dün yönettiği maçta verdiği ilk penaltıyı türkiye'de verseydi ne olurdu merak ettiğim hakem. hele dört büyükler aleyhine, misal en çok yaygarayı onlar çıkaracağı için seçiyorum; fenerbahçe aleyhine kadıköy'de verse o penaltıyı, yedi sülalesi gün yüzü göremezdi. televizyonlarımızda da defans oyuncusunun salaklığı değil, hakemin kariyeri tartışılırdı saatlerce.

(bkz: 21 eylül 2014 leicester city manchester utd maçı)

ikinci penaltıdaki kırmızı kart ise zaten direkt intihar olurdu.

not: irlandalı sağolsun, martin atkinson'a yazmıştım şunları, meğer clattenburg'muş deyip, buraya yapıştırdım kopyalayıp. pardon.
  • fırat aydınus'un iyi hakem olanı.
  • 13 haziran belçika - italya maçının hakemi. verdiği kararlardan sonra bi uzaklara bakma, eli silah şeklinde tutup faulu verdiği tarafı belli etme vs. mınskim sanki hakem değil hollywood artisti. tipini sktiim.
  • euro 2016 finalini de yönetecek olan hakem. böylece ayni sezon içerisinde fa cup finali ve şampiyonlar ligi finaliyle beraber 3. finalini yönetmiş olacak.

şampiyonlar liginde dil attığı pepe'yi bakalım finalde de dilleyecek mi?
  • bugün açıklandığı ve de beklendiği üzere euro 2016 finalini yönetecek hakemdir kendisi. finalde izleyeceğimiz hakem, ilginç mimikleri ve abartılı vücut dili ile finaldeki renklerden biri olacaktır. ayrıca yanlış bilmiyorsam kolundaki dövmeler olimpiyat oyunlarından kalma ve o turnuvada görücüye çıkınca fa ve uefa hakem komitesi bu işe pek sıcak bakmamıştı. bu yüzden o günden beri her maça uzun kollu ile çıkmaktadır.
  • dün geceden beri övgüler yağdırılan taş gibi hakem.
    her kararına, her düdüğüne hiçbir oyuncunun agresyon yapmaması, saygı duymaları, mark'ın futbolcularla adeta arkadaş gibi ilişkisinin olmasına değinmiş bizim güzide spor yorumcularımız.
    bizim de cüneyt çakır'ımız var. (!)
  • şampiyonlar ligi finali ve bugün izlediğim kadarıyla baya beğendiğim hakem. izlemesi zevkli ahah. bence hakem biraz da böyle olmalı. biraz ukala, oyunculara otoritesini belli eden, araya mesafe koyan vs. ben de hakem olsam böyle olurdum herhalde. özellikle de en ufak müdahalede kendini yere atan, yerde kıvranan oyuncuları iyi süzüp oyunu devam ettirmesi ve bu oyuncuların tehlikenin büyüdüğünü görünce kalkıp hemen koşmaya başlamasından oluşan sahneleri ve bu oyunculara karşı tavır ve mimiklerini izlemek eğlenceli.

edit: ve sert futbola da izin veriyor ayarında. bu da güzel bişey. futbol biraz sert olmalı.
hesabın var mı? giriş yap