şükela:  tümü | bugün
 • dallas mavericksin karizmatik patronu ... hemen hemen bütün maçları arenada izliyor ... kazanma hırsı ile dikkat çekiyor ... eğlenceli bir adam ... oyunun sadece maddi kısmı ile ilgilenmiyor ... hakemler hakkında yapmış olduğu eleştriler sayesinde* 500.000 dolar ceza aldı ... bu ceza amerika ne kadar özgür bir ülke acaba sorusunuda gündeme getirdi ...
 • dallas mavericks'in sahibi. takımla beraber her maça gidip benchin arkasından takımı destekler. üstünde hep aynı kazakla cool bi görüntü verir. bi de bu adam ne iş yapıyor ya da niye iş yapmıyor da sürekli takımla beraber anlamadım. o kadar parayı nerede bulmuş?..
 • dallas mavericks takımının yıldızları steve nash, dirk nowitzki, michael finley nin başrolde yer alacakları "gargamon" adındaki kötü adam ve çetesine karşı savaşan süper kahramanlar olarak boy gösterecekleri çizgi roman anlaşmasına imza atan çılgın başkan ... airlines center'da satılacak olan çizgi romanı los angeles merkezli ultimate sports entertainment inc. firması basacak.
 • ne kadar ba$arili olursa olsun acayip itici hareketleri olan uyuz adam. bu sene mavsi desteklememe ragmen bu herifin 30 sayi onde olduklari lakers macinda got olu$unu buyuk bir zevkle izledim. zannetmiyorum ki kendisini got etmeye kasmayacak bir tane nba oyuncusu olsun. xbox veya playstation reklamlarinda da oynadi bu herif. bir basket oyununda dallas i yonetiyordu gene.
 • ırak savasıda hayatını kaybeden abd askerlerinin aileleri için bir fallen patriot fund kuran kişi.
 • ayrıca bu internet sayesinde kamyon yuku para kazanmış olan kişi e commercee o kadar candan inanırmış ki, kendi özel jetini bile, siparişinden ödemesinin yapılasına kadar bütün işlemleri internet üzerinden gerçekleştirmiş
 • 1978'de university of indiana'da lisans egitimi alirken, arasira mba siniflarina sizan, rektor tarafindan yakalaninca bu derslere girmesi yasaklanan, bu nedenle parti olayini secen..

  okulu bitirince it konulariyla ilgilenip, microsolutions adinda bir yazilim $irketi kuran..

  daha sonra, bir gun arkadaslariyla basket maci izlerken "neden bu maclari internetten takip edemiyoruz yav?" diyerek broadcast.com'u kuran.. akabinde bu $irketi yahoo'ya $5.8 milyara satan ve deh$et para kazanan..

  dallas nba'in en dibindeyken, "ehhe bu takim o kadar kotu ki, ne yaparsam yapayim iyiye gider bundan sonra" diyerek 280 milyon dolarese takimi satin alan ve geli$tiren.. hdnet isimli hi-def yayin $irketinin sahibi olan..

  maloof biraderlerle birlikte ligin en renkli simalarindan biri olan.. sacto'lu bi vatandas olarak cok sempatim olmasa da, basketbola olan ilgiyi her ne $ekilde olursa olsun arttirdigi icin takdir ettigim fanatik ki$ilik.. mffl tisortleriyle maclara gelmekten bikmayan spor adami..
 • yine ağzını tutamamış ve hakemlerin detroit pistons ve san antonio spurs gibi büyük takımlara çok tolerans gösterdiğini ve bu takımların başarılarının tesadüf olamayacağını söylemiştir. her sene 2-3 defa olduğu gibi yine para cezası alacaktır
 • fena halde fatih ürek'e benzettiğim son derece eğlenceli nba karakteri. bu adam türkiye'de olsaydı da fatih ürek ve kuşum aydın'la şov programlarına çıksaydı diye çok isterim her görüşümde. keza birkaç sezondur dallas mavericks'in finale çıkmasını çok istiyorum bu adamı finallerde izlemek için. en az saha içi kadar saha dışından da enstantaneler izleriz tahminen böyle bir durumda.
 • nba'in en renkli takım sahibi*, internet milyoneri ve blogmaverick.com'un başyazarı. mark cuban hakemlere ve lige yönelik sürekli ceza almasına sebep eleştirileri, david stern ile ilişkileri ve her mavericks maçında takımının amigosu tarzında hareketleri ile diğer takımlarım en büyük düşmanı haline gelmiş olsa da, nba'i renklendirdiği herhalde tartışılmaz bir isimdir. bir maç sonrası eleştirdiği hakem için "dairy queen'de kasiyerlik bile yapamaz" dedikten sonra dairy queen çalışanları tepki gösterince, gidip bir gün söz konusu restoranda kasiyerlik yapması bana kendisini sevdiren ilk hareketiydi. muhtemelen bu ve bir çok hareketi başarılı halkla ilişkiler hamleleri olsa da, ben bu adamın kişisel egosunun yanında seyirciyi eğlendirmek gibi bir hedefe sahip olduğuna ve nba'i güzelleştirdiğine inanıyorum. son yazılarından birinde, kendisini yuhalayan taraftarlar hakkında şu yazdıklarını aktararak da sözlerime son vermek istiyorum :

  "i'm pretty sure it was one of the first times the mavs ever went down to san antonio the first full year i owned the team. i remember hearing the whole arena booing and booing. i looked up on the board above, and there was my smiling face with some prompting of some sort and the fans were letting me have it.

  im looking up there, and im listening, and it dawned on me. im getting booed by 18k people, how cool is that ! i didnt know these people. it didnt matter what they thought or why they were booing. it worked for the home team. it got the crowd going, it made it more fun for everyone who came to the game. someone from the spurs came over like it was a big deal and apologized for it. i was absolutely fine with it.

  since then teams have morphed my face into who knows what. they have dressed me up or down, had me kissed by who knows what, played seperated at birth, threw a cake at me, you name it, its probably happened. if it helps them create fun for their customers, im fine with it."