şükela:  tümü | bugün
 • azerbaycan dogumlu muzisyen. yamulmuyorsam $u anda israil'de ya$iyor.

  $ahane etnik muzik yapiyor bu adam. babasi perez eliyahu da muzisyenmi$. bu durum mark'in cocuklugundan itibaren muzikle ic ice olmasini ve saglam bir temel uzerine muzikal in$asini yapmasini saglami$ gibi gorunuyor. halihazirda cok genc ya$larda klasik bati muzigi cali$mi$. voice of judea albumunden humbleness ve nostalgy gibi eserlerini tavsiye etmeden gecemiyor, bu yakisikli adamin kulaklarinizin pasini silmesini diliyorum. $u linkten deneme suru$u gercekle$tirilebilir:

  http://www.israel-music.com/mark_eliyahu/

  (bkz: kamancha)
 • tek kelimeyle muazzam. müziği alıyor götürüyor sizi. endülüs orkestrasıyla çaldığı bir şarkı için buyrun ;

  http://www.youtube.com/watch?v=end6mwtsdsi
 • şu an arkadaşlarımın istanbul'a konsere getirtmek için fazlaca uğraş verdiği muazzam müzisyen.
 • gecenin bu vaktinde, boğazı düğümleyen, hüzünlendiren şu şarkının sahibi müzisyen. onu, bu parçayla az önce tanıdım. bu parça o kadar güzel ki, şarkı başladıktan bir kaç saniye sonra favorilerime ekledim.

  ayrıca bahsettiğim şarkının adı, i shall wait "in the still watches of night, for you" .. canlı hali de ayrı bir güzel.
 • dinlerken bazen bir deve üzerinde, bazen ismi bilinmesine bile gerek olmayan herhangi bir ortadoğu kentinde dilendiğinizi hissettiren adam.
  konseri olsa da, trene atlayıp geleceği şehre gitsek...
  bunu seven bunu da sevdi;
  (bkz: muhsin namcu)

  edit: bu adamı dinlerken üşüyorum, neden bilmiyorum ama, üşüyorum.
 • harika müzik yapmasının yanı sıra; kanımca şarkı ve albüm isimlerinin arka planındaki, altyapısındaki satır arası sembolizm dikkate değerdir bu sanatçının. ayrıca kendisinin babası olan piris eliyahu adındaki müzisyenin besteleyip ikilinin yorumladığı eli eli lama azavtani -(bkz: eli eli lama sabakhtani) değil ama yaklaşık olarak aynı anlama geldiğini sanıyorum- dinlenmemesinin büyük kayıp olduğunu düşündüğüm, alabildiğine içli, dopdolu eserler arasındadır. *
 • adalet vezirov'dan dersler de almıştır. agadir, agadir, agadir..
 • bu adamın sands/journey parçasını dinlerken zihnim sevdiğim bir kitaptan alıntı yapıyor.
  "aşk bir ruh kangreni; o kadar çabuk ilerliyor ki. daha şimdiden ne haldeyim. zamanı saatleri, dakikalarla değil, güneşin doğup batmasıyla değil, seninle ölçüyorum: onu gördüm, göremedim, göreceğim, göremeyeceğim, gelecek, gelmeyecek..."