şükela:  tümü | bugün
  • cem adrianla ortak çalışmaları olan muhteşem parça ''kül''den sonra bu gece perdenin ardındakiler ile yaptıkları uzaklara savrulalım adlı harika şarkı çıktı. çok beğendim, geceye bu şarkıyı bıraktım.
  • journey şarkısını yeni keşfettiğim enfes işler çıkaran müzisyen.
  • perdenin ardındakiler ile yaptığı "uzaklara savrulalım" adlı şarkı ile bu seneye sağlam bir giriş yaptı.
  • şuraya taze taze bırakalım

"hope"

https://youtu.be/2xyc5n8gnya
  • 28 mayıs 1982 yılında dağıstan'da dünyaya gelmiş, 1989 yılında ailesi ile birlikte israil'e taşınmıştır. müziğe keman ile başlayıp daha sonra eğitim için gittiği yunanistan'da kamança (azerbaycan, iran ve ülkemizin doğu anadolu bölgesi'nde çalınan bir tür yaylı telli çalgı) ile tanışmıştır. azerbaycanlı kamança şarkıcısı adalet vezirov'dan ders almıştır.
  • israil kökenli 39 yaşında kamançasanatçısıdır.lise yıllarında yunanistan'a gidip yaylı telli çalgı olan kamançaya ilgi sarmıştır. eğitim alabilmek için azerbaycan'a giden eliyahu (bkz: adalet vezirov)'dan ders almıştır.

journey

endless
  • kendisini çok geç de olsa cem adrian'ın külüyle tanıdım. şarkıyı başa sara sara kül oldum. ben de ömrüme bir cümle mıhladım. o bende kalsın. sonra perdenin ardındakiler'in uzaklara savrulalımıyla mest oldum. büyülendim. şarkıyı çıktığından beri kaç kez dinledim bilmiyorum ama insanın hiç derdi yokken keyfini kaçıran, kendini bir anda boş yollara bakarken bulduran, başa sardığını farkettirmeyen ve her şey yolundayken dahi uzaklara savurabilen bir parça. ben şimdi journey ile yok yere kedere boğuluyorum. sen hep çal.
  • herkes tarafından duyulmasına çok üzüldüğüm isim. bana göre güzel şeyler saklı kalınca güzel. şarkıları muazzam ne yaşarsanız yaşayın ruhunuzu dinlendiriyor.
  • kendisini ablamın attığı cem adrian'ın süründüren şarkısı şarkısı kül ile tanıdım geçen aylarda.

bu sanatçıya yenilerde vakıf olduğum için üzgünlükler içerisindeyim.

çok eşsiz bir şey . çok farklı bir renk.

dağlıyor yani. hiç gereği yokken...
  • bir efsanedir. müzik dinleme konusunda aşırı seçici olduğum için çalma listeme girmeyi başarmış nadir müzisyenlerden biridir. enstrumanı nota çıkarmaktan daha farklı işlevlerde de kullanmayı bilen özel sanatçılardan biridir ayrıca...

muhtemelen müzik kulağıma çok katkısı olmuştur. çok güçlü ve ifadeli soloları var.
hesabın var mı? giriş yap