• microsoft'ta kendisine baglilik seviyesi follower of baa ile fanatic of baa arasinda degisen calisanlardan olusan ciddi bir murid kitlesi olan adam.

stuxnet/duqu/flame zamanlarinda iyice bizim guvenlik takimiyla dostane bir bag olusturmustu. malum reversing ilmi kullara esit dagitilmadi*. simdilerde siberfantezi edebiyatina girismis diye duydum.

yine de adam technical fellow, kitap yazari, spor araba duskunu ve 47 yasinda olmasina ragmen acayip bir fizigi ve tipi var.

str 15
    dex 15
    con 17
    int 18
    wis 18
    cha 18
  • softice kullanma sebebini ogrendik meger arkada$ zaten zamaninda numega'da cali$iyormu$. softice'in symbol loader'ini falan kendisi yazmi$.

sysinternals'taki biri haric tum tool'lari kendisi yazmi$tir. (o da kiytirik bi$eydi)
  • sysinternals'in kurucusu, sitedeki tum programlari yazan sahis. ayrica inside windows 2000 isimli guzide kitabin da yazari. bugun bir konferansini dinleme firsati buldum, cok da seker bir adam.
  • "neden vista'yı şevkle deploy etmeliyiz" konulu panel düzenletmiş buna microsoft, gülmeden izlemek mümkün değil.

markcığım bak seni 97den beri takip ediyorum burda kimseyi kandırmak istemem; "perceived performance" nedir rica ediyorum yapma bunu ne kendine ne bana.
  • ogle yemegi icin red robin'e ferrari f430'la gider.
  • kendisi softice kullanan darbukator kivaminda bir insandir. windows kernel'ini reverse engineer ederek windows 2000 professional'i windows 2000 advanced server'a cevirmeye yarayan tool falan yazmi$tir. winternals isimli $irketin de sahibidir.

peter viscarola ile de kanli bicaklidir.

(bkz: david solomon)
  • şaka bir yana, cidden yetenekli ve zeki bir adamdır, kafasını hem microsoft programcılarının kullandığı gibi hem de hacker sülalesinin kullandığı gibi kullanabilmektedir ki bu kendisine 100 metre avantaj sağlar.

microsoft güvenliği bundan sonra emin ellerde. yabancı ülkelerden devşirilen dallamalara rağmen. allah'ın hintlileri yüzünden ne güvenlik açıkları çektik. yeter. yalnız yeni blogunda rss feed yoktur. o bizi üzmüştür.
  • blog yazan ve yazdığı blogun takibini manen şart kılan bir azizdir. blog'u bile bilgi vermeyi amaçlayan bir blogdur. ha blog ne midir?
    misal (bugün bir kedi yavrusu gördüm) diye bir sayfaya bir entry girmek blogdur. budur.
  • en son bilgisayarında gizlenmiş dosyalar bularak bunları incelemeye başlayıp sony bmg'nin rootkit tarzındaki drm yazılımını keşfetmiştir. bunun sonucu sony bmg, bu şekilde satılan cdleri piyasadan cekecegini açıklamıştır (ama hala yapmamıştır o ayrı).
  • mark russinovich, firması winternals, web sitesi sysinternals vs. hepsi microsoft tarafından satın alınmıştır.
hesabın var mı? giriş yap