şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 2010 yılından beri hollanda başbakanlığı yapan adam. ee nesi var bunun? hollanda'da bakanların toplantılara yürüyerek ya da bisikletle gittiklerini duymuştum ama şuradaki videonun 26. saniyesinde, bisikletiyle giderken basın mensuplarıyla karşılaşıp, bir şeyler söyledikten sonra aralarından geçip gittiğini gördüğüm an...öyle işte pek bi şey olmadı.
 • koalisyon hükümetindeki siyasi kriz aşılamayınca istifasını sunan eski hollanda başbakanı.

  sürekli götü başı ayrı oynayan geert wilders'ın 'ulan biz niye paramızı sağa sola krizdeki ülkelere yardıma yolluyoruz, mal mıyız biz?' demesiyle başlayan kriz süreci, bizim az bıyıklı hükümetimizin çok bıyıklı cumhurbaşkanının bu ülkeye giderek burayı da kurutmasıyla mark abimizin istifasıyla sonuçlanmıştır.
 • bugünkü seçimlerden sonra muhtemelen en az 2 yıl daha başbakanlık görevini sürdürecek olan vvd lideri
 • yakışıklı bir adam bence. tayyip gibi birinin yanında resmen parlıyor!
 • gun itibari ile kendisi ile bir adet selfie sahibi oldugum guler yuzlu politikaci. vvd partisinden secilmistir.

  kendisi ile ilgili dikkatimi ceken ilk sey yakin cevresinde hicbir koruma/bodyguard gezdirmiyor olmasi. bunun disinda ise bisiklet ile gittigi bilgisini aldim bugun. hehe sakaci seni.
 • eşcinsel olduğu iddia edilen başbakan.

  http://www.bbc.co.uk/…shtml?ocid=socialflow_twitter
 • yaklaşan genel seçimler öncesinde aşırı sağın önünü kesmek için sert çıkışlar yapmaya başlamış ve hollanda'nın değerlerini benimsemeyenlerin bu ülkeden gitmeleri gerektiğini söylemiş.

  http://www.bbc.com/news/world-europe-38718286
 • hollanda'nın nazizme boyun eğmiş başbakanı.

  nazi torunu geert wilders'in partisi party for freedom'ın seçim öncesi anketlerde %16'ya ulaşması (kendi partisi %17 civarında) ile bildiğin nazi bıyığı bırakacak kıvama gelen politikacı. adı "politikacı" ama politika üretmekte aciz kalarak, büyük skandallara ve nesiller boyu etkisi hissedilecek düşmanca hislere sebep oldu.

  nato üniforması giyip çök-kalk yaptığı zaman bugünleri hatırlayacaksın rutte. bugünlere dönmek ve ortaya döktüğün pisliği temizlemek isteyeceksin...
 • yaşanan olayları kendi perspektifinden şöyle yorumlamış; http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-39247868

  hollanda'nın türk bakanların mitinglerine izin vermemesi haklı bir uygulama. zaten bu, ysk mevzuatına göre de doğru olan bir tavır. ama kadın bakanın arabasının önünün kesilmesi ve türk vatandaşlarına köpeklerle müdahale edilmesi bu ülkenin demokrasi seviyesine hiç yakışmadı. sonuçta, sokağa bilinçsiz bir şekilde çıkan türk halkının bu ülke ile hiçbir derdi yok ve bu krizi zaten aşırı sağtürk ve hollandalı siyasetçiler çıkardılar.