şükela:  tümü | bugün soru sor
 • gecenlerde turkiye ile yasanan olaylar icin "yanlış bir filmin içine düştüm. daha önce hiç böyle bir şey yaşamamıştım," diye demeç vermiş.

  ah be abim, bi bilse biz 14. sezondayız...
 • 2010 yılından beri hollanda başbakanlığı yapan adam. ee nesi var bunun? hollanda'da bakanların toplantılara yürüyerek ya da bisikletle gittiklerini duymuştum ama şuradaki videonun 26. saniyesinde, bisikletiyle giderken basın mensuplarıyla karşılaşıp, bir şeyler söyledikten sonra aralarından geçip gittiğini gördüğüm an...öyle işte pek bi şey olmadı.
 • koalisyon hükümetindeki siyasi kriz aşılamayınca istifasını sunan eski hollanda başbakanı.

  sürekli götü başı ayrı oynayan geert wilders'ın 'ulan biz niye paramızı sağa sola krizdeki ülkelere yardıma yolluyoruz, mal mıyız biz?' demesiyle başlayan kriz süreci, bizim az bıyıklı hükümetimizin çok bıyıklı cumhurbaşkanının bu ülkeye giderek burayı da kurutmasıyla mark abimizin istifasıyla sonuçlanmıştır.
 • bugünkü seçimlerden sonra muhtemelen en az 2 yıl daha başbakanlık görevini sürdürecek olan vvd lideri
 • gun itibari ile kendisi ile bir adet selfie sahibi oldugum guler yuzlu politikaci. vvd partisinden secilmistir.

  kendisi ile ilgili dikkatimi ceken ilk sey yakin cevresinde hicbir koruma/bodyguard gezdirmiyor olmasi. bunun disinda ise bisiklet ile gittigi bilgisini aldim bugun. hehe sakaci seni.
 • seçim zaferinin ertesi günü, öğretmeni olduğu ortaokula ders vermeye gidecek hollanda başbakanı. kendisi ek iş olarak hollandaca ve vatandaşlık bilgisi dersi veriyormuş haftada bir gün.
 • hayatımda kendisi kadar sempatik bir politikacı görmedim. 15 yıl boyunca burhan kuzu ile bekir bozdağ'a ve akp'nin geri kalanına maruz kalmaktan zehirlenmiş durumdayken son birkaç haftadır kendisini her gördüğümde deşarj oluyorum. umutla doluyorum neredeyse, hayal kurduruyor bana 100 yıl (ya da 1000 yıl) sonra bizde de böyle makul bir adam başa gelir mi diye. ya geçen bir programa katılmış, 4-5 yane politikacı sıkış tepiş oturup konuşuyorlardı bir koltukta. sakin sakin konuşuyor, seçimi kazandıktan sonra da gülümseyerek açıklama yaptı. böyle insanlar oldukça ırkçıların seçim kazanması da mümkün değil. o ırkçı aday da ruh hastası akpliler yüzünden bu kadar oy aldı zaten, artık nasıl tiksindirdilerse kendilerinden son zamanlarda. insanlar aslında çok da ırkçı olduklarından değil bu gericilerden kurtulmak için oy verdi biraz da.
 • yaşanan olayları kendi perspektifinden şöyle yorumlamış; http://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-39247868

  hollanda'nın türk bakanların mitinglerine izin vermemesi haklı bir uygulama. zaten bu, ysk mevzuatına göre de doğru olan bir tavır. ama kadın bakanın arabasının önünün kesilmesi ve türk vatandaşlarına köpeklerle müdahale edilmesi bu ülkenin demokrasi seviyesine hiç yakışmadı. sonuçta, sokağa bilinçsiz bir şekilde çıkan türk halkının bu ülke ile hiçbir derdi yok ve bu krizi zaten aşırı sağtürk ve hollandalı siyasetçiler çıkardılar.
 • eşcinsel olduğu iddia edilen başbakan.

  http://www.bbc.co.uk/…shtml?ocid=socialflow_twitter