şükela:  tümü | bugün
 • 19 haziran 1983 doğumlu ingiliz snooker oyuncusu.

  1999 yılında profesyonel olduğu halde, bu seneki performansı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. şu an itibarı ile yarı finalde ve eğer yoluna devam edip turnuvayı kazanırsa world snooker championship'i, elemelerden gelerek kazanan 3. oyuncu olarak tarihe geçecek.

  ayrıca, 2007 yılının dünya 8 top şampiyonu ünvanına sahip ve yine bu yıl ronnie o'sullivan'dan sonra en fazla century break yapan isim.
 • turnuvanın en zevkli maçlarını çıkaran ve şu anda 2007 dünya snooker şampiyonasında shaun murphy le yarı final karşılaşmasında durumu 16-16'ya getirmiş son framede de iyi bi oyun çıkartarak finalde higgins'in rakibi olmasını dilediğim snooker oyuncusu
 • ilk kez katıldığı masters serisi olan masters 2008* de finalde stephen lee'yi finalde 10-3 mağlup ederek şampiyon olmuştur. son framede 141 yaparak turnuvada yapılan en yüksek century yi ken doherty ile birlikte yapıp 5000 pound ekstradan kazanmıştır.
 • kariyerinde ki üçüncü finalini* the rocket 'e karşı oynayan ve güzel bir geri dönüşle kariyerinde ki ilk sıralama turnuvası şampiyonluğunu kazanmış snookercı*...
 • dün galler açık turnuvasını roonie'ye karşı kazanarak şampiyon olmuş delikanlı.

  titrek bir arkadaştır evet, atışı sırasında sabit durmayı beceremez, adeta astigmatlarını dengelemeye çalışır, salınıp durur. hatta dünkü maçta bir ara ronnie tam da ritmini bulduğu sıralarda (9. frame olabilir) kanımca taklidini yapmıştır selby'nin. atıştan önce restle masaya uzanıp kalça hareketleriyle çaça yaparcasına masada bir süre yatar.

  ancak bu seneye kadar en önemli handikapı olan heyecanının yerini bir soğukkanlı tavır almış. nereden mi bellidir bu, suratına bakmalı. bir kere bu seneye kadar eli sıcak bir ronnie ya da murphy masanın etrafında tam tam çalarken kenarda kıpkırmızı oturan terli suratında önemli bir rahatlama belirmiş. yine dünkü maçtan örneklersek ronnie 7-4 yapma şansının kapısında olduğu sırada kazara attığı kırmızıdan farkı 1'e indirmesinin hemen akabindeki frame'de bu sefer ronnie benzer bir kader kısmet kırmızısını üstelik de aynı deliğe yollayınca selby'e sataşır "hak yerini buldu" dercesine. selby daha önceleri beni hasta eden o nallaşmış egosundan taşan hırs dolu öfkesinin tersine hoş bir nükteye cevap verircesine üstelik maç elinden uçmak üzereyken ronnie'ye bir tebessüm yollar.

  velhasılı ben bu selby'i beğendim, steve davis'in de dediği gibi dün biten turnuvanın en istikrarlı ve eli sağlam bu oyuncusunun dünya şampiyonasında da iyi iş çıkaracağına emin gibiyim artık.
 • nashville’de yerleşik blue/rock sanatçısı.
  albumleri:
  nine pound hammer 2008.
  and the horse he rode in on (2006)
  more storms comin' (2000) and dirt
  a solo acoustic cd, mark otis selby

  http://www.markselby.com/
 • ricky walden karşısında yarı finalde 4-1 üstün olduğu karşılaşmayı 6-4 kaybeden kişi.
 • masters 2009 finalinde o'sullivan'ı oldukça zorlayan genç snooker oyuncusu. geçen sene şampiyon olmuştu, bu sene sullivan ı geçerse üstüste iki defa şampiyon olmuş olacak ve masters'taki ikinci senesinde de yenilmezlik ünvanını sürdürecek.
 • vuruş yaparken kont dracula'ya benyen snooker oyuncusu.
 • masters 2009 finalinde kaybederek gencler gotunuz kalkmasin henuz ronnie piyasada gercegini kanitlamis snooker oyuncusudur.