şükela:  tümü | bugün
 • bu sene takip etmeye başladım youtube sayfasını. genelde thailand'da dolaşıyor ve asya yemeklerini tanıtıyor fakat ağzının tadını biliyor. yemek yerken sergilediği orgazmik yüz ifadesi ile meşhur vlogger. geç saatlerde izlemeyiniz feci acıktırır. sonra kim hazırlayacak sana ramen noodle'ı körili tavuklu bilmem neli pilavı gecenin 2'snde 3'ünde.
 • istanbul'a gelmiş blogger, seyahati sırasında askeri darbeye de denk gelmiş. istanbul videoları gerçekten güzel olmuş.
 • istanbul'u muazzam bir şekilde tanıtmış bir vlogger.

  giderek çarpıklaşan ve çirkinleşen bir şehri bu kadar güzel tanıttığı için plaket bile verilir kendisine...
 • instanbul videolarini izlerken farkettim ki adamin ilk isiriktaki refleks hep ayni. once bir gulumseme sonra kafa yana dogru kayiyor, su andaki gibi.

  neyse anladigim bu elemana star alliance sponsor olmus, dunyayi tur attirarak elemani business class ucuruyolar, ritz carlton'da kaldirtiyorlar, ye-ic-sic hepsi bizden demisler, agam biz de mi baslasak isiriktan sonra orgazmik hareketler yapip blog yazmaya?
 • oldukça tanınan bir lezzet gezginidir kendisi. mister tender olarak da bilinir.

  kendisinin güzel yanları: güler yüzlü olması, değişik kültürlere duyduğu saygıyı hep hissettirmesi ve gerçekten ağzının tadını bilmesi.

  üç ana mimiği var:

  bir yemeği sevmezse, yiyor ve "oh! that's good" diyor. zaten, daha fazla yorum da yapmıyor.

  bir yemek lezzetliyse, güzelse: "ovvvv! that's really tasty" diyor. yüzünde bir gülümseme oluşuyor.

  ama, yemek gerçekten çok güzelse:
  yüzünde bir gülümseme oluşuyor. o gözler kapanıyor. ve sağa veya sola doğru düşüyor. uzun uzun yemeği anlatıyor.

  sadece bir kez yediği yemeği beğenmedi. onda da tayland'da, kendi ülkesinde, bir restorana gittiler. gerçekten beğenmedim, dedi. kendisi sadece youtuber değil, blog'ları da olan, freelance olarak çalışan bir gazeteci. youtube'un yanı sıra, çektiği video ve yazdığı e-kitaplardan da önemli bir kazanç elde ediyor (sponsorluğu boşuna vermiyorlar yani).

  mark, sadece yemek çekimi ve tanıtımı yapmıyor. gittiği yerin kültürü, restoranları ve yemekleri hakkında da bilgi veriyor. büyük ve lüks restoranları değil, halkın gittiği eski ve iyi bilinen mekanları tercih ediyor. esnaf lokantası mantığı bu abide de var.

  çekimleri eşi yapıyor. eşi, gerçekten sabırlı bir kadın. kocası onca güzel yemeği afiyetle yerken, kendi yemeğini soğutmak pahasına eşini videoya alıyor.

  onun dışında, istanbul'daki videolarını seyredin. özellikle, taksim'de kebap ve (yanılmıyorsam) karaköy'de çağ kebabı yedikleri mekanları not aldım. istanbul'a geldiğimde ben de uğrayacağım.

  bu arada, 15 temmuz darbe girişiminde mark ve eşi de istanbul'daydılar. çok güzel bir video yapmışlar. seyredin.

  https://www.youtube.com/watch?v=_jmcbkjynwo&t=5s
 • kendisi istanbul'dayken darbe teşebbüsü gerçekleşmiş, tüm şehir gibi "noluyo amk?" refleksiyle dışarı çıkmadığından bir tam günü bok yoluna gitmiştir..

  buna rağmen bir food traveller olarak, sürekli kebaba dönere gömülmek yerine beşiktaş'taki balkan lokantasına gitmesiyle "işte gerçek gurme, işte gerçek seyyah" dedirtmiştir.

  anthony bourdain gelsin de, gerçek no reservation nasıl oluyor görsün..
 • bu adam kadar hayattan keyif alan bir başkasını görmedim desem yeridir. youtube kanalı çok güzel, yemekleri çok iyi anlatıyor.
 • gördüğüm en başarılı yotube yemek bloggerı. yemekleri çok iyi anlatıyor.
 • (bkz: vedat milor)'un genç versiyonu olup, yerinde olmayı istediğim nadir insanlardandır.
  türk televizyonculuğu saçma sapan programlar yayınlamak yerine her hafta şu adamın bir videosunu tükçeleştirip yayınlasa fena olmazdı...