şükela:  tümü | bugün soru sor
  • erdem karagöz'ün son eseri..
    "parmaklarınızın arasında tuttuğunuz bir kitapla dünyanın kaderini değiştirebilirsiniz. marka çocuk yetiştirmek sizin elinizde. bir heykeltıraş olan anne ve baba olarak unutmayın, mustafa kemal, einstein, mozart da sizin gibi anne ve babaların çocuklarıydı..........................marka çocuklar yetiştirmek için bir rehber." - tanıtım yazısı
    hedef bu mudur? kendini bilmez kişi anne ya da baba olduğunda bile (bkz: #17499111) saçma hırslara kapılabiliyor işte. sen kendini marka yap çok istiyorsan, elleme çocuğu..
    şart değildir efendim; bırakın marka olmasın, insan olsun, hayatın tadını çıkarsın..
  • kitabin ismini okudugumda cok baska bir icerik dusunmustum. cocuklara bir projeymis gibi davranmanin yanlislarindan bahsedilecek zannettim. yazar da arastirdigim kadariyla bir psikolog, cocuk gelisimcisi veya egitimci degil. gercekci olmayan beklentilerden nefret ederim. hele bu cocuktan bekleniyorsa. yetersizlik hissiyle dolu yetiskinler oluyoruz bu sayede. kitabi okumadim belki onyargili davrandim bilemiyorum belki de analatacagi sey cok farklidir. okuduktan sonra bir edit yaparim.
  • mal çocuk yetiştirmek demektir. zira malların markası olur. insanların değil. mustafa kemal atatürk, mozart ya da einstein birer ''marka'' olmadılar. dünyaya bir iz bıraktılar evet ama bu iz ne bir ''marka'' iziydi ne de marka olma amacı sonunda bırakılmış bir izdi.
  • bir adet audi alabilir miyim. büyük boy olsun. hıhı evet cinsiyeti kız olursa makbule geçer