şükela:  tümü | bugün soru sor
 • (bkz: marka savunucuları)

  beyinsiz bir topluluk.

  bu insanların sevdikleri markalara en ufak bir söz söylerseniz ortalığı yıkarlar. ne aptal olduğunuz kalır, ne mal olduğunuz, ne bi’ boktan anlamadığınız, ne zevksiz olduğunuz... yeter ki sevdikleri, beğendikleri hatta taptıkları markalara bir şey söyleyin.

  genelde hit markaların fanboylarında görülür bu durum. basit ve sıradan markaların sevenleri daha mütevazı takılırken bu güruh çok daha sert, vahşi ve acımasızdır. örneklendirecek olursak:

  örnek 1)

  eleştiren: iphone bence parasını hakeden bir cihaz değil. ayrıca telefonda yapabileceklerimiz kısıtlı vs. vs.

  fanboy: hadi lan ordan pis fakir sen git kalaksi ace kullan sen ne anlarsın teknolojiden. apple ne yapıyorsa vardır bir bildiği. hem sen steve jobs’u biliyon mu??

  örnek 2)
  eleştiren: bu harley davidson botlar çok ağır (normal botların iki katı ağırlıkta) ve hiç rahat bir ayakkabı değil. tamam sağlam ama uzun yürüyüşlerde çok yoruyor insanı. ayak sağlığına zararlı bir yapısı var. üstelik motora binmek için yapılmış bir bot tipi de değil. sadece isim hakkı yeşil kundura tarafından satın alınmış tarz botlar üreten bir firma.

  fanboy: çelimsiz herif sen ne anlarsın bottan. sen git önce bacak kası yap. bu botlar en az roberto carlos’taki bacak kasına sahip olanlar için üretilmiş. tarzı yeter.