şükela:  tümü | bugün
  • bu geceki 2017 draftıyla birlikte tartışmalar da bugün itibariyle başlamıştır. umarım ikisi de harika bir kariyer geçirir ve buralar yeni neslin seviyeli entryleriyle dolar.
    markelle fultz çok şey beklenen yetenek olarak draft ediliyor.
    ancak lonzo ball daha draft edilmeden bir yıldız gibi lanse edildi. bu yüzden lonzo ball'in üzerindeki baskı her zaman daha fazla olacaktır.

markelle fultz boston celtics tarafından 1. tur 1. sıradan draft edilecek.
    lonzo ball los angeles lakers tarafından 1. tur 2. sıradan draft edilecek.

bu iki nba takımının çekişmelerini her basketbolsever bilir ancak son zamanlarda bu çekişmeden eser yok.
    umarım bu yeni basketbolcular bizi eski günlere götürüp yeni günleri de sevdirir.

ben lonzo ball diyorum. (ne yapayım? reklamını çok yaptılar ve inandırdılar).
  • izlediğim kadarıyla (bkz: markelle fultz), (bkz: lonzo ball)'a göre daha skorer, çabuk ve daha iyi şutör. ball ise daha iyi bir pasör. kişilik olarak ise ball biraz savruk, küçümseyici ve sivri gibi. fultz ise laf ile değil oyunu ile konuşacak, daha samimi ve alçak gönüllü izlenimi veriyor.

ayrıca ball için tavanı jason kidd diyorlar ki hiç ama hiç ihtimal vermiyorum. ayıp gerçekten. hatta all star seviyesine ulaşması bile başarı olabilir. fultz için ise harden vari bir etki yaratabileceği söyleniyor. o kadar skorer olması çok çok zor ama çok iyi bi oyuncu olacağı karekterinden belli bence.
  • büyük ihtimalle biri celtics'e diğeri lakers'a gidecek ve yeni nesil bir bird-magic mücadelesi izleyeceğiz
  • lonzo ball birkaç ay önce lakers'a gitmek istediğini açık açık söylemişti. boston 1. sıradan büyük ihtimalle fultz'u seçer. ancak isaiah thomas varken 1 numara draft etmek ne kadar mantıklı bir hamle olur bilemiyorum. belki de guard seçmekten vazgeçip yine çok iyi bir potansiyeli olan josh jackson'a yönebilirler.

lonzo ball'ın lakers'a gitme isteği de bilindiğinden büyük ihtimal boston fultz ya da josh jackson'ı seçecek ilk sıradan. fultz için harden-westbrook tipi bir oyuncu diyorlar. washington üniversitesi bu sene döküldü ama bu yine de fultz'un drafttaki sırasını pek etkilemedi. gerçekten muazzam bir potansiyeli var ve kaliteli bir skorer olacağı çok açık.

öte yandan lonzo ball daha çok takımı oynatan bir guard. yukarıda da yazıldığı gibi jason kidd'e oldukça benziyor. bir kere 1 numara için muazzam bir boyu var. ayrıca şutları ve atletizmi de ortalamanın üzerinde. eğer potansiyeline ulaşırsa jason kidd'in şut atabilen bir versiyonunu izlemiş oluruz. ancak babası o kadar itici ki ister istemez lonzo ball'dan bahsederken o üzgün kaslı aklıma geliyor ve soğuyorum adamdan. lonzo ball için en büyük soru işareti şut mekaniği. izleyenler bilirler gerçekten çok ilginç çıkartıyor şutları. kolejde bu kendisine bir sorun oluşturmadı ancak nba defanslarına karşı zorlanacağını düşünüyorum.

nitekim ikisi de süperstar potansiyeli olan ve son yıllarda drafta giren en potansiyelli oyunculardan. izlemek için sabırsızlanıyoruz.
  • hiç değilse draft sıraları açısından aralarında bir tereddüt yok spor medyasında. markelle fultz her türlü birinci sırada gidecek. belli ki aralarında ciddi bir uçurum var iki oyuncunun. bir mucize olur da, boston fultz ya da ball'dan başka bir oyuncuyu seçerse, bu sefer lakers fultz'a atlar hiç düşünmeden.
  • her ikisi de değil. de'aaron fox yakın zamanda bu ikisini sollayacak
  • bu ikili arasında pek kapışma olduğu söylenemez. tam aksine lonzo ball ile de'aaron fox arasında bir vs. durumu vardır. ball'un mal babasının zamanında fox için değişik konuşmaları olduğu için de'aaron fox'un kolejde ball karşısında ucla potasına 39 sayı atmışlığı vardır.

ve şimdilik gözüken fox arkadan baya sağlam geliyor. 4 maç oldu sezon başlayalı ama ball'dan da fultz'dan da iyi duruyor.
  • asıl karşılaştırma d'angelo russell ile olmalı oysa çünkü lonzo ball hatrına harcadı adamı lakers.
  • adına başlık açılmasını hak eden karşılaştırma dennis smith jr. vs de'aaron fox olmalı.
  • bu yılın draftı efsane olabilir. şu oyuncuların herhangi biri yılın çaylağı olursa şaşırmam:

(bkz: lauri markkanen)
    (bkz: ben simmons)
    (bkz: jayson tatum)
    (bkz: kyle kuzma)
    (bkz: de'aaron fox)
    (bkz: dennis smith jr)

yılın çaylağı ödülü enteresandır. uzun vadede draft sınıfının en iyisi olacak olana değil, en çabuk lige ısınan ve en çok dakika bulana gider.

bu sene çaylaklar çok iyi çıktılar. şimdiden tatmin oldum. fultz ve ball'un işleri zor.