şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: şimdi reklamlar)
    (bkz: düşüyor mu böyle)

edit: başlık sahibi entarisini değiştirmeden önce fiziksel ve kişisel özelliklerini yazmıştı uzun uzun. maalesef ekran görüntüsünü almadım.
  • ülkemizde fiyatlar o kadar hızlı değişiyor ki market çalışanları fiyat etiketlerini aynı hızda yenileyemiyor dolayısıyla bakmak lazım bazen inanılmaz farklar oluşabiliyor.

ayrıca bu istek değil ihtiyaç olmalıdır yani keyif almak için değil, kişinin şahsi - ailevi ekonomisi için etkilidir.
  • dunyanin cogu yerinde kasiyer dedigin calabilir, size gecirebilir.

aldiginizdan fazla sayida urun kasadan gecirilebilir.

yapilmasi gerekir. israrla da mudurunu cagirtirim agzina sicayim diye.

biz parayi kolay kazaniyoruz sanki amk.
  • kesinlikle yapılmalı. özellikle ankara halciler kuruluşundan bir şey aldıktan sonra. bir yumuşatıcıya 25 tl yazdıklarını gördü bu gözler ki 7 tl yazıyordu etikette. okuyun. okutun. hemen farketmenizi sağlar.
  • fişi okumak ve eve gidene kadar muhafaza etmek elbette bir çoğumuzun yaptığı eylem ama gelipte kişisel nitelikleri fişte yazan ürünler gibi sıralamak cidden komik olmuş.
  • evlenme programına katılması gerekirken ekşiye gelip market fişi okuduğunu söyleyen yazarı gördüğümüz başlık.
  • okuma alışkanlığı yerlerde sürünen ülkenin vatandaşları için güzel bir başlangıç sayılacak eylemdir.
  • migros marketlerinde defalarca şahit olduğum olay ;

önceleri eve varınca fişe şöyle bir göz gezdirirdim ve money club indiriminde olan ürünleri, indirimsiz şekilde fişe kesildiğini gördüğümden dolayı artık aptal yerine konulup vakit kaybetmemek için migros dan ayrılmadan önce fişi mutlaka kontrol ederim.

27 liradan 18 liraya düşen kağıt havlu
    120 liradan 94 liraya düşen aptamil bebek maması gibi ;

10 ile 30 tl arası yanlış hesapları vardır. hatta bir keresinde starbucks cam şişe içecekleri 11 tl den 8 liraya düşmüştü 5-6 tane almıştım. kasada geçilen tutarın 11 tl olduğunu fark edince şikayet ettim ve 8 tl den aldım. neymiş o kampanya eskiymiş arkadaşlar etiketi değiştirmeyi unutmuş.

özellikle kasiyerden ziyade akıllı kasanın yaptığı hatadır , siz yinede fişinizi kontrol edin ve sakın ola ürün fiyatını gördüğünüz etiketten farklı çıkarsa ki , hatayı bahane eden olursa hemen etiketin fotorafını çekin ve zabıtayı arayın , öpe öpe o fiyattan size vermek zorundalar.
  • mantıklı olan eylem, son alışverişte 5 adet simit yerine 55 simit yazan kasiyeri bulmamı sağlamıştır.
  • son donemde "ulan bu kadarcık şey nasıl bu kadar tutar" şaşkınlığıyla kredi kartını cuzdana yerleştirdikten sonra ekseriyetle yaptığım eylem. ekonomimiz çok iyi, enflasyon dış güçlerin oyunu, herşey çok ucuz, padişahım çok yaşa!