şükela:  tümü | bugün soru sor
  • market poşetlerinin ücretli olmasının 6.günü itibariyle geliştirilen protesto şekli.

--- spoiler ---
    niğde’de, poşetten 25 kuruş para alınmasını protesto etmek isteyen bir vatandaş, market alışverişine eşekle geldi!
    --- spoiler ---

işte o eşek

edit: şaka amaçlı yapıldığına dair düzeltme geldi.

şakaymış
  • eşeğin cinsel olarak insanı tatmin etmekten başka işlevleri de olduğunu halkımıza hatırlatan poşet uygulamasına minnet duymalıyız.
  • o anda orada yabancı biri olsa ve bu olaya tanık olsa acaba nasıl izah ederdik diye düşündüren olay.
  • millet donunu bırakacak alışveriş faturasını gördüğünde, 25 kuruş dert olmuş. türk insanının aklı çok başka çalışıyor gerçekten. tebrik ediyorum bu eşek tüm dengeleri değiştirecek

tanım: eşeğin alet edildiği protestoyu protesto etmek istediğim vaka
  • bunu yapan kişi umarım sırf komiklik veya geyik olsun diye yapmıştır; eğer ciddiyse çünkü, sıkıntı büyük. mont cebime sığdırdığım bez çantamla gidip 10 parça şey alabiliyorum, markete eşek götürmenin ne anlamı var?
  • negzel protesto. yurt dışında olsa eylem kültürü, kıvrak zeka diye yere göğe sığdırılamazdı.
  • şaka sanıp açtığım gerçek çıkınca da koptuğum prostesto.
    nasrettin hoca’nın torunu olabilir bu adam.
  • 25 kuruş için ne ağladınız ulan. 16 yıldır ne liralar geçirildi size gık demediniz de bir 25 kuruş için yapmadığınız şaklabanlık kalmadı. nasıl bir memlekette yaşıyoruz anlamıyorum ki.
  • bereket versin ki eşek ishal değilmiş, esas protesto o zaman görülürdü.