şükela:  tümü | bugün
  • başlattığım kampanya. evet. ayrıca migros'un bazı şubelerinde ve yine migros'un macrocenter'larında var fakat ürün çeşidi yok ve pahalı. ilgililere duyurulur.

market zincirleri artık bu ülkenin sadece bir müslüman ülkesi olmadığını biliyorlardır sanırım. burası laik bir ülke. çevremde domuz eti denemek isteyen çok insan var. özellikle büyük şehirlerde herkes domuz eti yemek istiyor. merak ediliyor.

üst edit: herkes'ten kasıt çevremdeki herkes. arz talep meselesine gelince eğer fiyatı uygun olursa(normali bu) o zaman siyah poşet patlaması olur. marjinallik ile domuz etini yan yana getirme konusuna hiç girmeyeyim. tadını sevdiğim bir şeyi yemek özentilik oluyorsa diyecek bir şey yok. müslüman ülkeler hariç dünyanın her yerinde yenilen bu eti benim de ucuza yemek istemem, hakkım. domuz eti hakkında bir yasak da yok. içtiğim alkol domuz etinden zibilyon kat daha zararlı. ama her markette var? bu çelişkiyi hiç düşünmüyorsanız bir şey diyemiyorum. bu arada hala entry'i okumayıp bana " domuz eti var zaten büyükşehirlerde, migros'ta , macro center'da var" yazıyorlar. ulan gerçekten yok böyle bir şey ya. daha entry'nin ilk paragrafında zaten belirttim bunları bildiğimi. başlığı okumaya bile üşeniyorsunuz, acıyorum size. türkiye'nin özeti.

edit; bazı cahiller daha entry'i okumadan "dımız ıtı vır zıtın" şeklinde gevelemiş. farklı görünme çabasıymış. neremle gülsem bilemedim. arkadaşım zaten ben yiyorum macrocenter'dan. ben çeşitlilikten bahsediyorum, pahalı olmasından yakınıyorum. bu kadar pahalı olmamalı. bacon'dan başka seçenekler olmalı. yunanistan'da domuzdan döner var lan mesela.

edit: gerçekten sözlüğün ne hale geldiğini gösteren bir başlık oldu. ilk entry'lerin hiçbiri entry'mi okumamış. haha. bir de ingilizce yazıyor diye anlamıyormuşuz falan.

benim bahsettiğim örneğin domuz sucuğu gelmesi ? çeşitlilik gelmesi. mahalleye inmesi. pahalı olmaması. mekanlarda da domuz eti görebilmemiz. gurme sucuk markasına domuz karışması sonucu domuz sucuğu sevilmiş.
  • (bkz: migros)
    (bkz: carrefour)
    (bkz: macro center)
  • cahil ve dünyandan bihaber olmak böyle bir sey iste. ben kendimi bildim bileli, ki bu seksenli yillardan baslar, her zaman zengin cesitliligi olan sarküterileride domuz eti, salami ve türevleri bulunmaktadir ve hatta at, geyik eti de bulunabilir. hatta artik büyük migros gibi marketlerde de bulunuyor.

maksat o eti, bu eti de degil iste, kendince kendini aykiri göstermeye calismak, en hafif tabiri ile zavallilik örnegi benim icin.
  • yazık yaa zaten bir çoğunda var belki bazılarında ingilizce yazıyor diye anlamamışsındır dicem ama domuz resminidemi görmüyosun hani bim'den bahsediyorsan gelsede alma bence
  • marketlerde domuz eti var, biz domuz etinde o uçuk fiyatları görmek istemiyoruz şeklinde genişletmek istediğim kampanya.
  • domuz eşini kıskanmıyor dediğim et.
  • domuz eti kokan ve berbat tadı olan bir et olduğu için olsa bile tutmayacaktır. tek numarası ucuzluğudur. ha bir de bizim hintli kılıklı görgüsüzlere eşşek yüküyle paraya satıp bu hanzoların kendini elit falan hissetmesine yarar tabi....
  • hamburger zincirlerinde de domuz burger görmek istiyoruz diyerek desteklediğim kampanya.
  • sözlük yazarlarının bazıları bu ara gözle görülür şekilde “domuz eti propogandası” yapıyor?

domuz etinin yenmemesinin sadece “haramlıkla” ilgisi yok. sadece haramlıkla ilgisi olsa içki satılmaz...

leş bir hayvan leş... “eşini kıskanmıyor”u geçtim, etindeki bir tenya mıdır ne boktur ne kadar pişirirsen pişir hastalığa sebep oluyor ya da hastalığa davetiye çıkarıyor. kendi bokunu yiyen hayvan... leş gibi kokuyor eti... bir sokakta domuz etli fasulye pişirmişler sokağı boydan boya domuz eti kokusu sarmış...

yunanistan’da domuz eti döneri varmış. be aq evladı! şurada ezan - kur’an dendiğinde sanki istanbul “allah allah!” nidalarıyla fethedilmemiş gibi istanbul’dan “yallah arabistan’a!” diye entry giriyorsun, siktir git o zaman yunanistan’a domuz döneri yemeye, gelmeyin bir daha da oradan konstantinopolis artıkları...
  • psikolojik bir rahatsızlık olan eş kıskanmq vakalarında antidepresan hap şeklinde verilesi , *ve şu an savaşta olduğumuz için bol bol tüketilmesinde haram görmediğim et türü.