şükela:  tümü | bugün
  • görgü kuralı nedir bilmeyen teyzenin yarattığı olay olup, sabah sabah insanı geren bir rezaloştur.

levent'te bir plazada çalışıyorum, her sabah jilet gibi takımımla geleceğin ceo'su edasıyla seksi bakışlar atarak yollarda yürüyor, ay sonu elime geçecek maaştan bir kısım kenara koyup alacağım arabaya peşinat biriktiriyorum. sonuçta işe her gün otobüsle gitmem kendi açımdan bir eksiii. bir negative position.

bu sabah işe gitmeden önce marketten bir meyve suyu alayım, köşedeki poğaçacı beyefendiden de iki poğaça alır markalı poşetime koyar, ofiste patron gelmeden önce kahvaltımı ederim diye düşündüm. patron gelince hep birlikte ayağa kalkıyoruz bunun , eh bunun için de enerjik gözükmem, kahvaltımı tam etmem gerekiyor. neyse, meyve suyumu aldım ve kasada ödeme yapmak için sıraya koyuldum, o sırada yaşlı bir teyze yanıma geldi ve;

+ evladım, ayakta zor duruyorum, benim bir parça bırak da geçireyim.
    - benim elimde de bir parça var bakın, ben de bekliyorum, size de beklemenizi ve diğer insanların haklarına saygılı olmanızı tavsiye ediyorum.
    + evladım ne var izin versen ?
    - hayır, asla, böyle bir şeyi kabul etmem mümkün değil, sıra kimdeyse o.

dedim ve ödememi yaptıktan sonra çıktım, marketten çıktığımda teyze ile tartışmamı duyan diğer beyaz yakalı arkadaşlarım beni alkışlarla karşıladı ve beraber plazamıza doğru yola çıktık, daha insanlara öğreteceğimiz bir ton medeniyet vardı...
  • şişli etfalde sıçan teyze kadar rezalet olmayan.