şükela:  tümü | bugün
  • uyuz olduğum tiptir. s.k.t.'den bir tek sen anlıyorsun değil mi? en öndeki yoğurdun bir ay sonra son kullanma tarihi gelecek, bir haftada bitireceğin yoğurt için gidip son kullanma tarihine iki ay kalmış ürünü arkadan seçiyorsun. sonra bir zaman geliyor ki biz yoğurt alacağız, rafın en önündeki ürünün üç günü kalmış. niye? bunun yüzünden.

edit: belçika'da yaşıyorum 4.2k salary'm var. bira fabrikasında endüstri mühendisiyim. buradaki yapanlara tepki olsun diye serzenişte bulunmuştum da türkiye'de de varmış. yapmayın arkadaşlar iyi bir huy değil bu. biralar fabrikaya geri dönüyor düşüncesizler yüzünden.

edit 2: herkes yapıyorsa küfre gerek yok madem ben yanılmışım. özelden küfür yağıyor.
  • son kullanma tarihinin geçmesine bir gün kalan ürünü en öne koyan market çalışanıyla gizli savaş içindedir.
  • kendisine uyuz olana uyuz oldugum tiptir. bunu yapan %5-10 luk bir kesimdir. geri kalanlar onlerden aldigi icin sirkulasyon bozulmaz.

bunu yaptigim icin hicbir market gorevlisinin beni uyardigi olmadi ama rafta tarihi gecmis veya 1 gunu kalmis urunler icin kibarca cok sefer hatirlatmisimdir calisanlara. gozden kacmis, kusura bakmayin deyip umursamadiklari da olmustur.

edit: caylak bir arkadasin sitemini de iletmis olmak istiyorum. cunku cidden onemli bir husus. universite donemimde benim de part time icinde bulunmus oldugum ve gozlemledigim kosullar.

"ben bim'de çalışmıştım bir dönem. bu tarz ürünleri genelde bilerek ön tarafa koyduruyorlar kontrollerinin yapılması gerekiyor 3-4 gün kaldırılmış ürünlerin kalkması gerekiyor ama 2500 lira maaş alıp tuvalet temizliği, her gün sırayla paspas, raf düzenini oturtma, her gün gelen 1 kamyon ürünü depoya koyma, market boş olsa yapılacak iş olmasa bile oturup dinlenme yasağının olduğu bir yer bim. 30 dk ara verme hakkın var. geneldede cvsi kabarık insanlar başvuru yapıyor 2 üniversite bitirmiş olan bir çok çalışan arkadaşım vardı bu insanlarda kontrol yapmak istemiyor yaptığı kontrolde baştan savma oluyor. onlarda haklı benim çalıştığım dönem çalışanların hepsi 2 üniversite bitirmiş falandı. 2 üni bitiren adama tuvalet temizlettirip her gün paspas çektirirsen oturmasına izin vermezsen dükkan boşken bile böyle olur. 2500 tl nin 500 ü yola yemeğe gidiyor 2000 tl için çok ağır bir iş."
  • en asil duyguların insanıdır.
  • bir orospu cocugu tarafindan pic yaftasi yiyebilen tipmis ayni zamanda.

edit: entry' nin ilk halinde rafin arkasindan urunu alan insana "pic" demisti bu cahil dallama, simdi silmis o kismi.
  • ürün deodorant tarzı kolayca denenebilecek ürünse bırak en arkayı depoya erişebilsem gider depodan alırım.
  • fifolama kuralını bildiğinden çakallığın nirvanasına çıkan insandır
  • (bkz: buyrun benim)
    taze ürün almak isteyen tiptir.
    başlığı açan reyon görevlisi arkadaşa açık çağrımdır, yiyorsa kaşar reyonuna gel oğlum.
  • köylü kurnazı insanların yaşadığı ülkede normal olandır.maden üç günlük yoğurt almak istemiyorsun başka marketten al.
  • son kullanma tarihi yaklaşan ürünlerin indirine girmesini ve gerçek değerinde satılmasını sağlayan bilinçli tüketicilerdir. ayrıca, kendilerine gıcık olanları ortaya çıkaran lale katalizörleridir.