şükela:  tümü | bugün
  • gün geçmiyor ki istanbul denilen şehir yeni yeni ruh hastalarını gözler önüne getirmesin! ben hayatımda böyle bir ruh hastası görmedim arkadaş! ve elbette tahmin ettiğiniz gibi ifadesi alınıp serbest bırakıldı!!!!!! kadına karşı şiddette çıtayı daha ne kadar yükseltecek böyle pislik insanlar acaba? gözünüzü seveyim sözlükte bu tür suçlar konusunda uzman avukatlar varsa şu kadıncağıza yardım etsin..etsin ki hakkını arasın, adalet yerini bulsun. sözlük neleri neleri değiştirip sonuçlandırmadı ki bunu başaramasın. aynı duruma düşen benim, sizin, hepimizin annesi olabilirdi. kadıncağızın dediğine göre market çalışanları da kadına yardım etmek yerine "çıkın dışarı dışarıda birbirinizi yiyin" demişler..onlara da ayrı bir dava açılmalı!!
    ilgili haber
  • anca elinde sopayla, 4 çocuk annesine sözü geçen bir insansının eseri.

yazıp yazıp sildim, insanda metanet bırakmadınız ya. geberip insanları da hayvanları da çevreyi de her şeyi de rahat ettireceğiniz o günün umuduyla yaşıyorum.
  • inanamadığım olay. millet toplu terapi ihtiyacında yemin ederim.

bunların körelmemiş şiddet arzularını doyurmak için hapishaneye değil, tuttuğun gibi musul operasyonu'nun ön cephesine süreceksin akıncı gibi harcatacaksın.
  • bakalım birisi kabataş'taki fantastik bacısının yüzde biri kadar savunacak mı bu türbanlı ablamızı?
  • haberdeki vurucu cümle en sonda geçiyor.

"ifadesinin ardından serbest bırakıldı"

kadın ölmemiş sonuçta doğru karar.
  • ben anlayamiyorum, siz de anlayamiyorsunuz.

bir insan bir insana nasil boyle vurabilir sudan bahanelerle, gram aklim almiyor.

hayal ediyorum da bir yakinima falan yapildigini, cinnet gecirir adami oldurursun. benim anneme, kuzenime, ablama falan boyle bisey yapilsa, bilemiyorum heralde cinnetin dibine vururum... bi de bunu oldurursen gider hapse falan atilirsin.

dusunsenize birisi annenize, su sekilde vuruyor. tuylerim diken diken oldu. en son siddet iceren olayimi yasayali 15 yil oldu belki de, gorunce bile uzulurum siddeti ama su adami iskence ede ede oldurseler kilimi kipirdatip "durun" demem. hatta ustune kizgin yag falan dokmek geliyor suan aklima.

siddeti elestirecegim derken adami siddet meyilli hale getiriyorlar, oyle ruh hastasi bi toplumuz iste.
  • doven kisinin serbest kaldigi olaydir. bu sebeple kafasina esen istedigi kadini dovebilir bu memlekette, biz de anca boyle ekside yazariz.
  • başlık sahibine yalnızca olayi duyurmakla kalmayıp yardım çağrısında bulunması nedeniyle teşekkür ederim.

kadına yönelik nefret ve şiddet suçlarına ait yaptırımlardaki apaçık gaddarlığın nedeni nedir artık sorgulamıyorum.
    bir takim insan görünümlü maddeler tarafından kuşatılmış durumdayız ve biz de bu maddelere dönüşmek istemiyorsak daha fazla ses çıkarmalı,kimse duymasa dahi gerekirse kendi kendimize konuşmalıyız.

şiddetin hiç bir türüne sessiz kalınamayacağı gibi ülkede son derece popüler hale gelen cinsiyetçi şiddetin bu denli normalleşmesi kabul görmemeli.
    kendimi bu haberlere alıştırmak ve bir süre sonra duyarsızlaşmak istemiyorum.bu denli insanlıktan uzak tutum ve davranışların dayanılmazlığını görmek için illaki anne-bacı muhabbetine gerek yok.
    ortada dayanılmaz bir yıkım var.
    ortada asla geri alınamayacak bir zaman dilimi var.
    ortada şiddet var.

bu tarz vakaların yaşanmasına ne denli üzülüyorsam,böyle destek çağrıları yapan başlıklara da o denli seviniyorum.dilerim en azından sözlük avukatları konuya bir el atar.
    elimizde 0 olsa ve sonunda yine 0 kalsa dahi o kadına yalnız olmadığını hissettirmek bizi ortalıkta dolaşan potansiyel zombilikten kurtaran şeydir.
  • insanı çıldırtıcı bir çaresizlik duygusu ile yakıp kavuran olay.

o markette olsam o herifi öldürürdüm diyorum ama muhtemelen boktan hayatım, devletin adaletsiz hukuk bürokrasisi ile daha da boktanlaşmasın diye düşünüp, seyirci kalırdım.

insan "ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı" cümlesini duyunca aklına tek bir şey geliyor; herhalde sistematik olarak devleti kötülemek ve toplumsal bilinç bazında devletin mevcut halini "tanınamaz" hale getirmek isteyen gizli bir çete var.

böyle böyle yapa yapa türk halkını devletten ve onun asli erdemlerinden biri olması gereken adalet inancından soğutmak istiyorlar. evet.