şükela:  tümü | bugün
 • anca elinde sopayla, 4 çocuk annesine sözü geçen bir insansının eseri.

  yazıp yazıp sildim, insanda metanet bırakmadınız ya. geberip insanları da hayvanları da çevreyi de her şeyi de rahat ettireceğiniz o günün umuduyla yaşıyorum.
 • inanamadığım olay. millet toplu terapi ihtiyacında yemin ederim.

  bunların körelmemiş şiddet arzularını doyurmak için hapishaneye değil, tuttuğun gibi musul operasyonu'nun ön cephesine süreceksin akıncı gibi harcatacaksın.
 • haberden anladığım kadarı ile oralarda sürekli takılan ve yanında bir de kopil taşıyan suç dosyası da kabarık bir itin marifeti.

  ama maşallah, elini kolunu sallayıp dolaşıyor!!
 • haberdeki vurucu cümle en sonda geçiyor.

  "ifadesinin ardından serbest bırakıldı"

  kadın ölmemiş sonuçta doğru karar.
 • ben anlayamiyorum, siz de anlayamiyorsunuz.

  bir insan bir insana nasil boyle vurabilir sudan bahanelerle, gram aklim almiyor.

  hayal ediyorum da bir yakinima falan yapildigini, cinnet gecirir adami oldurursun. benim anneme, kuzenime, ablama falan boyle bisey yapilsa, bilemiyorum heralde cinnetin dibine vururum... bi de bunu oldurursen gider hapse falan atilirsin.

  dusunsenize birisi annenize, su sekilde vuruyor. tuylerim diken diken oldu. en son siddet iceren olayimi yasayali 15 yil oldu belki de, gorunce bile uzulurum siddeti ama su adami iskence ede ede oldurseler kilimi kipirdatip "durun" demem. hatta ustune kizgin yag falan dokmek geliyor suan aklima.

  siddeti elestirecegim derken adami siddet meyilli hale getiriyorlar, oyle ruh hastasi bi toplumuz iste.
 • doven kisinin serbest kaldigi olaydir. bu sebeple kafasina esen istedigi kadini dovebilir bu memlekette, biz de anca boyle ekside yazariz.
 • ulan ciddi ciddi anlamıyorum, o kadın sana ne yaptı? ananı mı kesti? babanı mı doğradı? bu öfke nereden geliyor? hani derler ya türkiye'nin nüfusu şu kadar milyon diye. o sayı aslında onun yarısı bile değil. insan olamadıktan sonra ne boka yarar bu varlıklar(!). hiç kimse de ayırmaya çalışmamış, beklemişler kadının ölesiye dövülmesini. sanki parayla bilet almışlar gibi. sanki izlemeseler, bilete boşu boşuna para vermiş olacaklar gibi öylece beklemişler. o izleyici kitlesi de benim gözümde insan değildir, belirteyim. işin en üzücü ve depresif tarafı ise şudur; normalde alışığız arkası sağlam olanların, akp yandaşı olanların bu gibi olaylar karşısında hiçbir ceza almadan yırtmasına. fakat bu adamın da mı dayısı amcası milletvekili/bakan. bu niye serbest bırakılıyor? kadın ölmedi, yürüyüp konuşabiliyor diye mi? düpedüz cinayete teşebbüs var ortada ve bu da şunu gösteriyor ki; adaletin en ufak basamağı bile çalışmıyor amına koyduğumun ülkesinde.
 • abi ben anlayamiyorum boyle bir orospu evlatligini nasil yapabiliyor insanlar ? ne oldu lan bu ulkeye ? comarlik yobazlik falan her zaman vardi da insanlarda bir korku bir haddini bilme vardi amk.

  bu doven serefsizin evladi zaten ruh hastasi bir pic eyvallah da , hic mi korkmuyor bunu yaparken ne bileyim polisler beni siker, kadinin ailesi beni oldurur olmekten beter eder vs..

  yani karakteri bozuk psikopatlar bile az cok naptigini bilir islerini gizli sakli yapmaya calisir. bu cesareti bu ibnelere kim verdi ? aklima birisi geliyor ama neyse. biri kad8na tekme atar biri sopayla dover. ulan yazarken bile sinirden titriyorum birisi benim anneme benim sevgilime bunun 10 da 1 ini yapsa iskenceyle oldururum.
  acilen hukuk sistemi revizyona girmeli bu ulkede. kendine halinde , sessiz sakin insanlarin bile her an dayak yiyebilecegi oldurulebilecegi degisik bir ulke haline geldik.
 • başlık sahibine yalnızca olayi duyurmakla kalmayıp yardım çağrısında bulunması nedeniyle teşekkür ederim.

  kadına yönelik nefret ve şiddet suçlarına ait yaptırımlardaki apaçık gaddarlığın nedeni nedir artık sorgulamıyorum.
  bir takim insan görünümlü maddeler tarafından kuşatılmış durumdayız ve biz de bu maddelere dönüşmek istemiyorsak daha fazla ses çıkarmalı,kimse duymasa dahi gerekirse kendi kendimize konuşmalıyız.

  şiddetin hiç bir türüne sessiz kalınamayacağı gibi ülkede son derece popüler hale gelen cinsiyetçi şiddetin bu denli normalleşmesi kabul görmemeli.
  kendimi bu haberlere alıştırmak ve bir süre sonra duyarsızlaşmak istemiyorum.bu denli insanlıktan uzak tutum ve davranışların dayanılmazlığını görmek için illaki anne-bacı muhabbetine gerek yok.
  ortada dayanılmaz bir yıkım var.
  ortada asla geri alınamayacak bir zaman dilimi var.
  ortada şiddet var.

  bu tarz vakaların yaşanmasına ne denli üzülüyorsam,böyle destek çağrıları yapan başlıklara da o denli seviniyorum.dilerim en azından sözlük avukatları konuya bir el atar.
  elimizde 0 olsa ve sonunda yine 0 kalsa dahi o kadına yalnız olmadığını hissettirmek bizi ortalıkta dolaşan potansiyel zombilikten kurtaran şeydir.
 • insanı çıldırtıcı bir çaresizlik duygusu ile yakıp kavuran olay.

  o markette olsam o herifi öldürürdüm diyorum ama muhtemelen boktan hayatım, devletin adaletsiz hukuk bürokrasisi ile daha da boktanlaşmasın diye düşünüp, seyirci kalırdım.

  insan "ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı" cümlesini duyunca aklına tek bir şey geliyor; herhalde sistematik olarak devleti kötülemek ve toplumsal bilinç bazında devletin mevcut halini "tanınamaz" hale getirmek isteyen gizli bir çete var.

  böyle böyle yapa yapa türk halkını devletten ve onun asli erdemlerinden biri olması gereken adalet inancından soğutmak istiyorlar. evet.