şükela:  tümü | bugün
  • bayan dedin ve şimdi kafanı fena ütüleyecekler dostum. ben olsam internet aboneliğime kadar kapattırırım. tırsıyorum bunlardan.
  • +1

ekmek yapıyorum.
    kek yapıyorum.
    kurabiye yapıyorum.
    krep yapıyorum hatta krep pasta.
    pişi yapıyorum.
    mantı bile yapıyorum.
    sonra cevizli haşhaşlı çörek yapıyorum.
    simit de yapıyorum.

ama poğaça yapmıyorum. çünkü kilo aldırıyor.
  • sanırım bunlardan biri annem. kendisi almadı ama. iki abim de birbirinden habersiz 10 kiloluk unlardan almış getirdiler. annem de bunlarla yufka açtı, makarnalık yaptı, katmer yaptı. ekmek yapıyor bir yandan da. 1 haftadır fırından ekmek almıyoruz bu sayede.
  • bu güzel genç bayanlar eğerki etiler ve nişantaşı gibi semtlerdense büyük ihtimalle evdeki yardımcıları için almışlardır. siz hiç merak etmeyin. filipinli bakıcılar onlardan çoktan börekler çörekler yapmıştır bile.
  • un yine bulunuyor da bu mayaları neden yağmalıyorsunuz ekmek fırını mı açacaksınız?
  • ekmek yapıyorlardır.

fırıncının hijyen olup olmadığını düşünmek yerine kendi ekmeklerini yaptıklarini tahmin ediyorum.
  • covid-19 aşısı geliştiriyorlar.
  • unları bitiren hayvanlar diye okudum. gerginiz olur o kadar.

topu kadınlara atmışlar ama ben gördüğüm hep dedeler alıyor.

almayın dedeler.
  • anladığım kadarıyla herkes ekmek yapmayı biliyormuş. bizim evde fırın yok maalesef. olsaydı kapardım ben de 5 kg un.

o değil de herkes bisküvili pastaya mı merak saldı? bizim markette petibör niye yok arkadaş?
  • ben normal bir yurdum anası gibi poğaça, kek, börek yapıyorum da bu senenin trendi ekmek. maya ve unun aynı anda tükenmesi bir işaret. bir tane ekmeği tutturana kadar defalarca malzemeleri ziyan edecekleri için de bol bol almışlar.