şükela:  tümü | bugün
677 entry daha
  • terbiyesizlik veya görgüsüzlük değildir.

çocuklarla markete girdiyseniz bunu daha iyi anlarsınız. 3 yaşındaki çocuğa askeriye disiplini veremediğiniz için haliyle huzursuzluk çıkaracaktır. ellerine mümkün olduğunca kırıntısı dökülmeyen bir şey verir bir çok kişi ve alışverişi rahat rahat rahat yapar.

yani bundan bile rezalet çıkarılacak nerdeyse. kan şekerim ve tansiyonum çok hızlı düşer ve zaman zaman benim de yaptığım olmuştur. bunun yasak olduğu bir market görmedim.

hamileler özellikle ansızın bir şey yeme ihtiyacı duyarlar ve hemen bir paket açıp oracıkta yemeleri gerekir.
  • bunu bile görgüsüzlük sanan ortadoğulu buldumcuk köylüleri tanımamızı sağlayan hadise. sizin bu şehirlicilik oynamalarınız pek sevimli. dağdan indim köylülerin hödüklüklerini örtme çabasıdır bu.
  • ne çocuk olmak, ne hamile olmak, ne de hasta olmak, o marketten çıkmak için gereken birkaç dakika bekleme terbiyesini bir kenara bırakmak için sebep değildir.

terbiye denilen şey de başkalarının şikayet etmesi ile kendini düzeltmek değildir, sizin kendinizi başkalarının yerine koymanızla ulaşılan bir erdemdir.
  • kesinlikle terbiyesizlik, görgüsüzlük veya bencillik değildir. diyabet hastası olan bir arkadaşım markette hipoglisemiye girdi. acaba o limonatayı kasadan geçirmeyi beklemeliydim de ölse miydi?

insanlık hali yahu. susayıp su içen, tansiyonu düşüp ayran diken bir bireyim ve bundan da hiç gocunmuyorum.

edit: zevk için veya canım çekti diye bir şey tüketmedim şimdiye dek fakat şöyle görgüsüzlüktür, böyle yobazlıktır tarzı ağır ithamlarda bulunulması mantıksız geliyor. haftada dört defa markete uğrarım, hiçbir şekilde bahsettiğiniz gibi - dökerek, cips yiyerek, ne varsa tıkınarak - bir davranışa/insana rastlamadım, ilginç.
  • terbiyesizlik, bencillik, görgüsüzlük, şımarıklıktır. sosyal hayatımda bulunan insanların böyle huyları olduğunu öğrendiğimde onlardan bir tiksinme geliyor, hayatımdan unf ediyorum onları. çocuğuna bokboğazını 5 dk tutmanın terbiyesini veremiyorsun; bir şey diyene de tam bir çomar gibi "askeri disiplinle mi yetiştireyim" diye cevap veriyorsun. sizin altın kaplama penislerinizden/vajinalarınızdan bu çocuklar çıkmadan birkaç yıl önce böyle bir sorun hiç yoktu, çocuklar marketten çıkana kadar bekleyebiliyorlardı.

sorun sizde olabilir mi acaba?
  • çok sıcak yaz günlerinde su içerken yapmışlığım vardır birkaç defa, onun dışında 2-3 dakika beklerim yani. küçük çocuklar için ise farklı açıdan düşünmek lazım
  • yöneticisi veya sahibi dert etmiyorken size ne oluyor diyeni gördüm:)
    zaten sahibi yöneticisi temizlemiyor, şikayet etmemesi normal yani.
    bir de şekerin düşmesi, tansiyonun çıkması vs gibi sağlık durumlarında kim sizi ayıplar ki, burada eleştirilenler çocuğu tutturdu diye bir şekerleme veya çikolata vs veren kişiler de değil.
    *cips açmış yiyor, kola içiyor, bisküvi yiyor ve döküyor. sizce bu durum normal mi?
    hee, normal diyorsanız elimdeki ambalajı yere atayım, çöpçünün işi ne süpürsün mü diyeceğiz.
    tamam, insanların işi bu demek o insanlara saygısızlıktır.
  • yazın ortası. yaşadığın yer yanıyor. gavur ..ı gibi hem de.
    markete girip dolaptan su alıyorsun ve kana kana içiyorsun. şişesi elinde, barkodu üstünde. kasadan geçirip ücretini ödüyorsun. sorun nerde?
  • yazın yaptıgım eylemdir,buz gibi içeceği içip kutusunu kasaya veririm.
    çalmıyoruz ya amk.
282 entry daha