şükela:  tümü | bugün
763 entry daha
 • bu rahatlık bende olsa muhtemelen 100 yaşıma kadar yaşarım.

  "parasını verdikten sonra sıkıntı yok." diyenlere --->

  veremeden ölürsen, cüzdanını evde unutmuşsan, kredi kartın çekime herhangi bir sebeple izin vermezse ne olacak? bunların hepsi ben rahat adamım triplerine girmekten oluyor.
 • sadece susadıysam yaptığım eylem
 • geçen biskrem açtım, kasaya kadar bitti zaten, kasiyer hanfendiye çok açtım kusura bakmayın dedim, o da gülerek afiyet olsun ne demek dedi hatta ben çöpü vermek istemedim kendim atacaktım onu da aldı saolsun. şimdi burda yazılanlara bakıyorum ne karaktersizliğimiz kalmış ne görgüsüzlüğümüz. sanırsın herkes kraliyet ailesi mensubu, amk tahammülsüzleri.
 • insan dediğimiz varlık içinde birçok ihtimali taşır. anlayışlı olmamız gerekir.

  ya kişi rahatsız ve kan şekeri düştüyse? (bkz: hipoglisemi) çok değil 1-2 dakikada götürür adamı. bu ülkede güneş kafasına gelince rahatsız olup o kaldırımdan bu kaldırıma mekik dokuyan yaşlılar da var onlar ne yapsın?

  bir toplumu gelişmiş yapan özelliği, insanlarının empati yapabilme yeteneğidir.
 • kullandığınız ürün prezervatif değilse pek problem değil zannımca.
 • restoranda nasıl önce yiyip sonra ödüyorsanız kapısından ödemeden geçmediğiniz sürece istediğinizi yaparsınız.

  ben bildiğin rafları masa diye kullanıp meze falan açıyorum, sikimde değil, daha henüz laf eden falan olmadı, laf edilirse de ambalajları götüne sokarım.

  biraz mantık yürütürseniz salak olmaktan kurtulabilirsiniz. biliyorum zor, biliyorum öğretilmiş kalıplarla yaşamınız daha kolay oluyor ama tek yol bu değil.
 • sıkça yaptığım durum. vay arkadaş, terbiyesiz diyen olmuş, görgüsüz diyen olmuş, serhatçığım azizim neler neler olmuş*. bu diyenlerin kaçının çocuğu var, merak ediyorum. alisveris yaparken "annecim çok susadım" diyen çocuğunuza ne diyorsunuz? " bekle ben kasada sıraya gireyim, ödeyip geleyim, alışverişe oyle devam ederiz" mi? aman fişini de iyi saklayın ki yerine kralcilik oynadığınız market çalışanları sizi hırsız yerine koymasin.
 • dünyanın bir çok ülkesinde yaptığımdır. bu durumu eleştiren angutlar kredi ile ev ya da araba da almasınlar o zaman.
 • büyük marketlerde kasaya gidene kadar o su illa bitirilir.
 • bunu “içeride yemek yeme” terbiyesizliğine bağlamak nasıl bi mallıktır, lan dana o markette tanıtım adı altında adamlar sucuk ızgara, kahve süt peynir çorba ikram ediyor..

  ücretini ödemeden kaçma kısmına gelince merak etme parasını vermeyip çalma niyetindeki adam paketi açmadan da çalar/çalmaya çalışır.

  çoğu insan, insani sebepler ile susamak, şekeri düşmek vb. sebeplerle bunu yapar marketlerde buna ses etmez yersin içersin poşetini atarsın arabana..

  ben bu eylemi yaparken, sadece kasiyere çöp vermemek için genelde yediğim içtiğim üründen birtane daha alırım ürünü geçerken iki defa okutmasını rica eder, çöpümü alıp kendim atarım, su şişesi vs ise kendileri çöp var alalım mı diye sorarlar..

  son olarak yurtdışında (hollanda) markette ücretsiz kahve ikramı var ayrılmıs hemen ortada bi masada raftan aldığın kekle yiyip kasada ödemek gayet normal kabul ediliyor.. ama medeniyetler beşiği bağcılarda adam bunun için millete vermiş veriştirmiş... kıçı kırık lord seni..
161 entry daha