• karfur gibi, real gibi büyük marketlerin gıda reyonunda gördüğü çokonattır, koladır ya da buna benzer ıvır zıvırdır oracıkta açıp tüketmek, daha sonra tükettiği bu ürünün ambalajını kasiyer kızın önüne koymaktır. yapan kişiler genelde keten pantolon giyer. aile babasıdır ve ekonomik durumu orta üstüdür. umursamaz tavırlar takınmaktır gaye. ya da çok susamıştır kişi, hemen suçlamayalım.

ama ilginç olan, bu hareketle marketin tavan yüksekliği arasındaki ilişkidir. tavan yüksekliği arttıkça bu hareketin yapılma ihtimali artar. o yüzden dedik ya başta "karfur gibi, real gibi" diye.
  • yaygin uygulamasi, market icinde yiyip icip ambalajini raflarin arkasina rastgele sallamak sekilindedir. bu sekilde yapanlarda varmis, saskinlikla karsiliyor tebrik ediyorum uygar dunya adina.
  • bir keresinde koca bir tekerlek kaşar peyniri ayak üstü yemiştim de kasiyer oha demişti hiç unutmam.
  • biz bir keresinde bir kaç arkadaş abartıp çilingir sofrası kurmuş idik carrefour'da. böyle rakısı votkası mezesi tonbalığı falan bayaa zengindi menü. görevliler de bir süre ters ters bakmışlar ama efendi efendi içtiğimizi sağa sola bulaşmadığımızı görünce ses çıkarmamışlardı. sadece en son yiyip içtiklerimizin ambalajını kasaya verirken ben kasiyer kızın üzerine kusunca biraz tatsızlık çıktı o kadar. o son kadehi içmeyecektim aslında. neyse geçmiş gün artık...
  • karfurdu hiç unutmam. maradona'ya benzeyen tiki amca ve yanındaki jenifer lopez kıyafetli eşi, uzun kasa kuyruğuna dayanamayıp çiğ köfteleri oracıkta lavaşla birlikte tüketmişlerdi. alışveriş arabası üzerine kurulan sofrada, amca ne zaman rakıyı da açacak diye bekledik ama sıra ona gelince yarım paket çiğ köfteyi kasadan geçirip, ellerini de üzerine sürmüştü.
  • bu davranışı gösteren kişiler aynı zamanda ayakkabıcılarda veya butiklerde yeni aldığı ürünleri giyer ve eskisini torbaya koydurur. artık en sevgili kıyafet veya ayakkabı yeni alınandır, eskisi daha bir soluk daha bir yıpranmış gözükmektedir nedense.
  • tüketilip ambalajı kasadan geçirilenlen listesinin başında su geliyormuş...
  • bahsi geçen ürünlerin yarım kilo köftelik kıyma, 8li mutfak bıçağı seti veya plastik şişede 1,5 litrelik kezzap olması kasiyer kızın 911'i anons ettirmesine sebep olabilir
  • gerçekten aç olmak*
hesabın var mı? giriş yap