şükela:  tümü | bugün
 • daha ileriye gidip, marketteki urunu tuketip ambalajini cikolata reyonu'nun arkasina firlatiyorum.
 • terbiyesizlik olarak nitelendiren bazı yazarlar ve onu fav manyağı yapan diğer kisiler biraz olsun farklı bir pencereden bakabilir mi olaya?

  adamın şekeri çok fena düşmüş olabilir ve içeri girip 1 litrelik meyve suyunu kafaya dikebilir, cikolatayı açıp kemirebilir. karnı cok acıkmıştır. ne var bunda? hayatınız bu kadar mı düzen içinde lan?
 • sağlık sorunu sebebiyle (ki hipoglisemi bunlardan biridir ancak hipotansiyon değildir. çünkü senin o an içeceğin bir kutu ayran tansiyonunu hemen yükseltemez! ) bir şeyler yemek-içmek "zorunda kalan" insanlar neyse de, bunu normal bir davranış gibi onaylayanlar... bu ülkeden nefret etme sebeplerinden birisisiniz. medeniyetsiz şımarık ve görgüsüz olmanız, sizin gibi dünyanın kendi etrafında döndüğünü sanan ve "hayır şimdi olmaz" sözünden birşey anlamayan oğluşunuz, premsesiniz ve bilimum veletleriniz hadi neyse. ama bu "cool" hasletlerinizi haklı çıkarmaya çalışmanız yok mu. ömür törpüsüsünüz yeminle...azalarak bitmeniz ve yok olmanız temennisiyle...
 • hele ki ambalajı tüketip içindekini kasadan geçirmekten çok çok daha medenidir.
 • bunu köylülük görgüsüzlük sananların ciddi psikolojik problemleri vardır. ya çatacak yer arıyorlar ya da dert edecekleri başka konu yok muhtemelen. marketten alınıp ambalajı açılan ürün için destan yazacak kadar boş vakti ve stresi olan birinin kontrole gitmesi lazım. bunu da hakaret olarak algılar şimdi neyse.
 • öncelikle tek derdimiz bu olsun. bunun haricinde alışkanlık haline getirilmediği sürece müsamaha gösterilebilir bir davranış olduğu kanaatindeyim. hemen açıklayayım. küçük marketlerde bu davranışınyapmana gerek yok ancak bir saat dolaştığın büyük marketlerde (ay başındaki aylık market alışverişi) bazen insanın bir yudum su içesi geliyor. o zaman su alıp içmişliğim vardır. ancak bunu alışkanlık haline de dönüştürmemek lazım. başka bir örnek daha vereyim. bal alıyorduk, görevli bayanın da acemi oluşundan dolayı elimiz bal oldu. yıkayacak yer de yok. büyük boy ıslak mendil alıp elimizi silip kasadan geçirdik kutusunu. bence önemli olan gerçekten ihtiyaç hali olmadan birşeyleri açmamak burada kritik nokta. cips alıp açmak ise bu zaruri duruma dahil değil benim gözümde. o artık suyunu çıkarmak oluyor. (kendime not, okuyuculara bilgi: telefondan yazıyorum ve klavyede enter tuşu olmadığından satır başı yapamadım. bir ara düzenlerim. )
 • vay be , her şeyi hallettik bir bu kalmıştı sorun olarak .
 • amk ülkede bir tek bu sorun kaldı di mi?
  başka bir derdimiz yok gibi gereksiz gereksiz başlıklar açılıyor
 • bu rahatlık bende olsa muhtemelen 100 yaşıma kadar yaşarım.

  "parasını verdikten sonra sıkıntı yok." diyenlere --->

  veremeden ölürsen, cüzdanını evde unutmuşsan, kredi kartın çekime herhangi bir sebeple izin vermezse ne olacak? bunların hepsi ben rahat adamım triplerine girmekten oluyor.
 • sadece susadıysam yaptığım eylem