• bir çeşit tüketim şeklidir.
    ülkede bu kadar olumsuzluk varken kafayı buna takmak ciddi bir algı sorunudur.
    kapitalizmi kapitalistlerden çok savunmayın. avmler kutsal mekanlar değildir oradaki ürünler de kutsal emanetler değildir.
    tamam terbiyesiz olmayın ama bu kadar da hayata ve çevrenize karşı gaddar ve yobaz olmanın da bir anlamı yok.
  • vay be , her şeyi hallettik bir bu kalmıştı sorun olarak .
  • özgüvendir
  • dünyanın en gelişmiş ülkesiyiz sanki, hiç sorunumuz yok da bunları tartışıyoruz. geçiniz bunları ya, valla geçiniz. ne zaman harbiden gelişiriz, o zaman tartışırız. yeterince sorunumuz varken bu kadar küçük bir şeyi büyütmenin manası ne ki? valla çok ilginç.
  • amk ülkede bir tek bu sorun kaldı di mi?
    başka bir derdimiz yok gibi gereksiz gereksiz başlıklar açılıyor
  • terbiyesizlik olup olmaması , marketim büyüklüğüne bağlı bence.
  • bu rahatlık bende olsa muhtemelen 100 yaşıma kadar yaşarım.

"parasını verdikten sonra sıkıntı yok." diyenlere --->

veremeden ölürsen, cüzdanını evde unutmuşsan, kredi kartın çekime herhangi bir sebeple izin vermezse ne olacak? bunların hepsi ben rahat adamım triplerine girmekten oluyor.
  • sadece susadıysam yaptığım eylem
  • insan dediğimiz varlık içinde birçok ihtimali taşır. anlayışlı olmamız gerekir.

ya kişi rahatsız ve kan şekeri düştüyse? (bkz: hipoglisemi) çok değil 1-2 dakikada götürür adamı. bu ülkede güneş kafasına gelince rahatsız olup o kaldırımdan bu kaldırıma mekik dokuyan yaşlılar da var onlar ne yapsın?

bir toplumu gelişmiş yapan özelliği, insanlarının empati yapabilme yeteneğidir.
  • kullandığınız ürün prezervatif değilse pek problem değil zannımca.
hesabın var mı? giriş yap