• ooof of.. baklava çalan çocuk geldi aklıma. üzgünüm. bir babayı bu hale düşüren sisteme tüküreyim. kimlerin ne borçları silinir zenginin tuketiminden luksunden vergi alinmazken.. mama lan mama. toz. marketciyi de yukarıya havale ediyorum.
    edit: (lemek zorunda kaldim)
    arkadaşlar ben hırsızlığı savunmuyor ve mesrulastirmiyorum sürekli böyle mesajlar atıp "aman neresinden tutup laf soksam" girdabında kaybolmayın. dünyanın en büyük sucunun ve günahının "hirsizlik" olduğunu bilecek vicdana sahibim. burada bir elestırı var.
    (pes yani bana da melih gökçek gibi büyük büyük yazdirdiniz)
    biri de mesaj atıp o baklava çalanlar tepsiyle çaldı 2-3 binlik zarar var demiş. seni de yukarıya havale ediyorum yazar arkadaşım.
  • bu kişinin özelinde durumu bilmiyorum ancak perakende sektöründe en çok çalınan ürünler içki ile birlikte bebek mamasıdır.

bunun nedeni bebek mamasına olan ihtiyaç değil çalınabilirlik olarak hacmin parasına göre küçük olması ve herhangi bir eczaneye markete vb. çok rahatlıkla satılabilmesi.

yani gördüğünüz vakaların çoğunun altında dram değil basit hırsızlık ve para hırsı yatıyor.

bu arada şahsi görüşüm hırsızlık, hırsızlıktır. malzemenin ne olduğunun önemi yok.

not: benim için sonucu değiştirmezdi ama haberde bebeği için çaldığı veya baba olduğuna dair bir ibare var ve ben gözden kaçırıyorum sanırım.

edit: bu entry için bana özelden küfür eden sevgili yazarlarımız, koca bir hiçsiniz.
  • açılın ben sektördeyim.

marketlerde en fazla çalınan kategori bebek mamasıdır. sebebi ise fiyatlarının yükek olmsının yanında elden çıkarmanın da çok kolay olmasıdır. organize bir şekilde mama çalan ve bunu piysaya okuyan bir çok çete var. çok da iyi biliyorlar ki kanunen marketten 200 mt uzaklaşmadan hırsızlıkla suçlayamıyorsunuz. (unuttum ödeyecektim dediği anda suçlu siz olursunuz) marketler artık kendilerini bunlara karşı korumaya almaya başladı. dikkat ederseniz migroslarda mamalar alarmlı kutularda sergileniyor.

videodaki vatandaşı bilmem belki ihtiyacı vardır. ama her bebek maması çalanı da masum bir ebeveyn olarak görmemeyi öneririm.
  • diyarbakır'da marketten bebek maması çalarken kasiyere yakalandığı durumdur. mamayı geri vermemek için kasiyerle epey mücadele etmiş. bebek maması çalan insanın bunu zevk için yaptığını sanmıyorum. insan hırsızlığı böyle bir durum için yapmaz inancındayım.

`https://www.sozcu.com.tr/…gozaltina-alindi-3937023/`
  • millet de gelmiş hırsızlığı övüyor. paran yoksa evlenmicen çocuk yapmican. sık keyfi için çocuk yap. sonra git onun bunun malını çal. onun çocuğu varsa, marketçinin de boğazı çoluğu çocuğu var. bir kere de parazit olma git asgari ücretle çalış amk. buradaki hirtolar da hırsızı övüyor. sonra da üniversite okurken eskort olana orospu kahpe diyorlar.
  • inanılmaz linç yiycem biliyorum ama şunları sormak zorundayım.

soru-1) kaç çocuğu varmış?

soru-2) evladına mama çalacak kadar kötü duruma, çocuk doğduktan sonra mı gelmiş ? yoksa zaten hep o durumda mıymış ?

soru-3) eğer durumu yoksa neden dünyaya bir evlat getirmişler ?

kıssadan hisse; konudan alakasız, allah rızkını verir kafasıyla çoğalırsanız böyle çokkkk üzüntü duyulacak durumlara düşersiniz. imkanınız yoksa çoğalmayın.

ekleme: tanım yapmayı unutmuşum. çocuğunun karnını doyurmak için suç işlemiş babadır.
  • hırsız baba. onu bile alamıyorsan evlenmek neyine, çocuk yapmak neyine, üzerine gözünü karartıp hırsızlık neyine. sokak arası marketlerde bunların bedellerini çalışanlara ödetiyorlar

edit: belediyeler bu konuda, aile merkezleri prezervatif konusunda yardımcı oluyor. hafif, pahalı ve satışı kolay olduğu için hırsızların en çok tercih ettiği ürünler arasında. ayrıca sokak arası marketlerde bunların bedeli çalışan asgari ücretlinin maaşından düşülür. hırsızlık hırsızlıktır. en ufak bir hırsızlığı kutsarsanız tepedeki büyük hırsızların kılıfları daha inandırıcı gelir.
  • kaymakamlıklar ailenin yeterli geliri yoksa bebek bezi ve bebek mamasını ücretsiz olarak vermektedir. hatta bir kere başvurduktan sonra evinize yollanıyor.

ihtiyaçtan çok hırsızlık için yapıldığını düşündüğüm olay.
  • allah düşürmesin kimseyi insanların eline...
  • linç yemeyi göze alarak yazıyorum. bu insanların maddi olanaklarını düzeltmeden çocuk yapmasına oldum olası anlam verememişimdir. siz 5 dakika keyif alacaksınız veya bebeğinizin olmasıyla kendi mutluluğunuzu arttırmaya çalışacaksınız diye küçücük bebeğin hayata 1-0 geride başlamasına nasıl göz yumarsınız?

bu tip insanlar şükür kavramını da yanlış yorumlaya yorumlaya o el kadar bebeklerin hayatlarını mahvediyorlar. kusura bakmayın ama "bizim bir evladımız olsun da rızkını allah verir." diye bir şey yok arkadaşlar. öyle bir dünya maalesef yok.

tanım: sırf masum bebeği için üzüldüğüm babadır.
hesabın var mı? giriş yap