şükela:  tümü | bugün
  • 2.03 boyundaki cibona oyuncusu. nba draftlerinde seçilme potansiyeli var. şu anda eurohopes onu egemen güven ve hatta ayberk olmaz'ın dahi gerisinde gösteriyor ama bence potansiyeli çok daha fazla.
  • zamanında zalgiris'te çılgın atan, az bi süre antalya'da da oynayan, tarzını arvydas sabonis'e benzettiğim hırvat pivot franjo arapovic ile bir akrabalığı var mı merak ettiğim basketçi diyecektim ki ufak bir araştırmadan sonra kendisinin franjo'nun oğlu olduğunu öğrendim. muhtemelen boynuz kulağı geçecek.
  • sakatlanan arkadaşını kucağına alıp kenara götüren genç basketbolcu.
  • fiziksel olarak akranlarının çok ilerisinde olan oyuncu. fiziksel olarak güçlü olmanın en büyük göstergesi, oyuncunun çalışkan ve disiplinli olduğunu belli etmesidir. gerisi zaten bu seviyede yeteneğe sahip oyuncu için kendiliğinden gelecektir.
  • http://www.fiba.com/…&v=040720151917&extension=.jpg

hırvatistan ümit milli takımında mahalle abisi modunda takılan insan azmanı.
  • kevin love ile pau gasol evlense çocukları arapoviç gibi oynardı..pardon lan çok iğrenç bi benzetme oldu, orjinal olacam diye saçmaladım..neyse anladınız işte.
  • u19 maçlarında izleyip hayran kaldığım basketbolcu. çocuk uzun ve daha 2-3 cm uzayabilir, yaşıtlarına göre kuvvetli, farklı hücum silahları-pivot hareketleri var ve lider özelliklere sahip. ileriki yıllarda adını çok duyarız gibi geliyor. amerikalıların klasik fazla atletik değil eleştirisine rağmen aksayan bir durumunu görmedim, pozisyon alması ve motivasyonu kendisini iyi bir ribaundcu yapıyor, allah yolunu açık etsin bu hırvat kardeşimizin. kulubü cedevita'da barac kazmasının gölgesinde kalmaz bu yıl umarım.
  • ea7 milano'ya kaybettikleri maçta 16s- 7r- 1a- 2tç ile oynayarak toplamda 20 index puanını ulaşan genç yıldız
  • çok çalışırsa babasından (bkz: franjo arapovic) kat kat daha iyi basketbolcu olma ihtimali çok yüksek, gelecekte fenerbahçe'de oynadıktan sonra nba yapmasını dilediğim yetenekli genç basketbolcu
  • babasından daha büyük topçu olmasını beklerken egemen güven olan oyuncu.