şükela:  tümü | bugün
  • maslak oto sanayi içinde açılmış kaburgacı. mekan baya güzel ve şık. istanbul'da hele ki oto sanayi'de değilmişsiniz gibi. cuma ve ctsi akşamları 8 buçuktan sonra canlı müzik de var. saksafon filan tatlış bi havası var. rezervasyon için 2 gün önceden aradım iki oturum yapıyoruz 6-8 ve 8-10 dediler. 6-8 oturumuna yer bulabildik, çok da dolu değildi. menü inanılmazgeniş fln değil o yüzden kafa karıştırmıyo. kaburga ve yardımcı yemekleri lezzetli, fiyatlar fahiş değil. beğendim yazayım istedim.
  • çengelköy perşembespor’un golcü oyuncusu antepli chef sinan büdeyri’nin açtığı mekan. balkabağı çorbasını tavsiye ederim.

içeride 1912 yapımı langırt bulunmaktadır.
  • alışılmışın dışında bir lokasyona sahip, güzel dekorasyonlu, sıcak bir kaburgacı.

bir arkadaşımızın önerisiyle gittik. kaburga gerçekten efsaneydi. mekanın tasarımı çok içten bir şıklıkta. bizim kaburgaları mideye indirdiğimiz saat aralığında çok keyifli bir müzik vardı. saksafon ve gitar, duo olarak blues çalıyordu. tekrar uğramak üzere keyifle ayrıldık.

pazar brunch etkinliği yapmışlar. bir de ona katılalım dedik. kaburga poşe çok başarılı. sonrasında biraları kapıp langırt oynadık.

başınıza üşüşen çalışanlar yok. rahat ve keyifli hissedebileceğiniz bir ortam.

gidin ve kaburgaları deneyin. sizi gidi kaburga canavarları hadi yine iyisiniz.

(bkz: markus prime ribs society)
  • arkadaş tavsiyesi üzerine bugün denediğim müthiş mekan. öncelikle belirtmeliyim ki mekanın atmosferi, konsepti, dekorasyonu bir harika. lokasyon olarak bilerek mi burayı seçmişler bilmiyorum ama kadıköy ya da beşiktaş'da açılsaydı eminim şimdiye buralar sayfalarca entry dolmuştu.

atmosfer demişken müziklere de değinmemek olmaz inanılmaz güzel bir playlisti var. canlı müziğe denk gelemedik ama b.b. king çalan bir mekanda yemek yerken mutluluktan ağlayacaktım neredeyse.

yemeklere gelince fazla bir çeşit yoktu ağırlıklı olarak yan ürünleri çeşitlendirmişler. e o kadar da olsun. kaburgacıda kaburgadan başka ne yiyeceksin zaten. özellikle "to the bone" dedikleri uzun dana kaburga harika. mutlaka denenmeli. gerek lezzetiyle gerekse sunumuyla birçok mekan yanında halt etmiş.

mekanın kalitesine göre öyle ahım şahım paralar da ödemiyorsunuz iki kişi yedik içtik gayet güzel doyduk muadillerine göre uygun bir ücret ödedik. verdiğiniz para yemeklere değiyor fakat sosların fiyatlandırılması ilginç geldi. kendileri yapıyorlarsa şayet anlaşılabilir bir durum.

neticede mutlaka gidilip görülmesi gerekilen bir mekan. siz akıllılık edin rezervasyonu hafta sonuna yaptırın hem canlı müzik keyfini de kaçırmamış olursunuz.

not: keşke franchising falan verseler. gözü karartarak istanbul'da daha iyi bir lokasyonda açıp, işletesi geliyor insanın. adamlar hayalimdeki mekanın aynısını birebir kurmuşlar.

(bkz: markus prime ribs society)
  • an itibariyle kaburgasını denemiş olduğum, tarzı olan kaburgacı. dana denemenizi özellikle tavsiye ederim. özenilerek hazırlanmış sosları(kaburga sosu ağır, tabağın yanında isteyebilirsiniz) ve yedikule salatası etin lezzetine uygun.
    bu girişimci ruha tebrikler.