şükela:  tümü | bugün
  • küçükken babanneminde dahil olduğu, ebeveynlerimin beni yatağa yatmam için ürküttükleri efsanevi karakter.

böyle bir karaktere yetişkin halimle araştırmalarım sonucu hiç rastlamadım ama bana küçükken dayatılan karakterin tam kelimesi kelimesine doğrusu bu?

ulan hala eşkali bile aklımda.

demekki ebeveynlerim yazmış ben kurgulamışım.
  • merküt'e bazen markut da denir. burkut / bürküt de diğer adlarındandır.

wiki: merküt / markut
  • (bkz: #67793240)

çok hoş yazı, pazar eki tadında. ben de tam olarak öyle okudum. tebrik.
  • kendince algı yaratmak için garip garip entriler karalayan bir arkadaş. allah zihin açıklığı versin ne diyelim.
  • nick altına beğenmediği şeyleri yazanları tehdit eden yazar. evet bildiğin tehdit. benim de nick altımda katılmadığım şeyler yazılmış ama hakaret olmadığı için gülüp geçtim.

ha bu arada merak etmesin capsleri aldım. almaz olur muyum marziye silmeye zahmet etme.
  • yıllardır aktif siyasetin içerisindeyim . yeri geldi ne lafları yuttuk . buz gibi oturdum böyle , heykel gibi . milim ifade vermedim. nice hakaretengiz kelamı , cevabını vermek için zamana bıraktım.

dokuz devlet gezdim , dünyanın en adi adamlarını tanıdım . ne orta doğulusu , ne güney amerikalısı ne de bilmemnesi. yavşaklık katsayısı bizdeki kadar yüksek olan ''adam '' görmedim. hem nicel , hem nitel.

yahu dostum , tanımadığın etmediğin kimseyi niçin abuk-subuk kelamlar kullanarak yargılarsın . elinde bir tane argüman yok . haa , adam sana sataşır , senin değer yargılarına hakaret eder , söver ; ok o zaman . git cevabını ver. sosyal medya burası. herşey anlık dönüyor.

yıllardır yazarım burda . eskilerden bir ton kimseyi de tanırım . bu beşinci ya da altıncı hesabım . çooook atıldık , çooook geri geldik. çatır çatır tartışmaya her zaman açığım , varsa kapasiten , bir gram nüktedanlık sahibiysen ; gel ağzıma sıç zekanla , kelimelerinle . ayağa kalkar alkışlarım.

ancak durup dururken bana sataşırsan , cevabını misliyle alırsın . sonra da ''caps aldım '' diye bana aba altından sopa göstermeye kalkarsın. hayatta benim aldığım tehditin onda birini almış olsan şimdiye korkudan estetikle yüzünü değiştirirdin.

onur madalyası yap o ''caps'' leri .

benim sözlükte celebrity olmak yahut sözlükten atılmak gibi bir kaygım yok.

bir defa giderim , bin defa dönerim . hadi işine gücüne bak aslan parçası. gözüne başkasını kestir.

avcı bin türlü tuzak bilirse , ayı da o kadar yol bilir.
  • nick altıma tehdit, mesajla bana küfür yazan adam.
    kendisine cevap yazılamıyor mesaj yazmayı engellemiş.

siyaset, polemik filan birşeyler saçmalamış.

dün "acaba ne kasa bu?" demiştim şimdi ciddiye almıyorum.

şaka gibi. hatta şaka.
  • ''hassiktir lan ordan '' gibi günümüzün-dünümüzün-yarınımızın ; biteviye . basit kalıplarını '' tehdit diye çarpıtmaya çalışan gevşeklere hiçbir zaman pabuç bırakmamış bir adamdır .

siyaset-miyaset -tehdit-küfür , diye üç kelimeyi bir araya getiremeyen çoluk çocukla muhatap olmak zorunda kalmıştır.

1) caps'in n'olduğunu , daha kimileri anasının damından çıkmadan önce çok iyi bilmektedir.

2) siyasetin danıskasını bilmektedir , 40 yıldır içindedir

3) mesaj kutusu açıktır , isteyen istediğini yazar

4)alnı daha da açıktır .fazla üstüne gidersen seni mahçup eder

5) yüreği yetene her zaman ekranı da , telefonu da , kapısı da açıktır.

6) küçüklerin gözlerinden , büyüklerin ellerinden öper. her çöplükte de öter.