• küçükken babanneminde dahil olduğu, ebeveynlerimin beni yatağa yatmam için ürküttükleri efsanevi karakter.

böyle bir karaktere yetişkin halimle araştırmalarım sonucu hiç rastlamadım ama bana küçükken dayatılan karakterin tam kelimesi kelimesine doğrusu bu?

ulan hala eşkali bile aklımda.

demekki ebeveynlerim yazmış ben kurgulamışım.
  • (bkz: #67793240)

çok hoş yazı, pazar eki tadında. ben de tam olarak öyle okudum. tebrik.
  • kendince algı yaratmak için garip garip entriler karalayan bir arkadaş. allah zihin açıklığı versin ne diyelim.
  • nick altına beğenmediği şeyleri yazanları tehdit eden yazar. evet bildiğin tehdit. benim de nick altımda katılmadığım şeyler yazılmış ama hakaret olmadığı için gülüp geçtim.

ha bu arada merak etmesin capsleri aldım. almaz olur muyum marziye silmeye zahmet etme.
  • nick altıma tehdit, mesajla bana küfür yazan adam.
    kendisine cevap yazılamıyor mesaj yazmayı engellemiş.

siyaset, polemik filan birşeyler saçmalamış.

dün "acaba ne kasa bu?" demiştim şimdi ciddiye almıyorum.

şaka gibi. hatta şaka.
  • yıllar sonra gelen edit : kendisine sikik sikik mesajlar atıp ,üstüne de nickaltında klavye delikanlılığı yapan zvonomir denen yavşağa elini öptürmüştür (yazışmalarla sabittir , yukarıda caps aldım filan demiş de ,senin nasıl bir gevşek olduğunu belgeleyen bendeki capslerini napıcaz ) . ama ne gidip orospu karılar gibi onun nickaltına yazılar yazmış ne de ''benimkine yazdıklarını sil '' diye bir talepte bulunmuştur. böyle de delikanlıdır. kanını yerde bırakmaz. ananıza sövdürmekten hoşlanmıyorsanız efendi olun.

ayrıca kendisine zamanında çooook büyük kahpelik yapan ve buralarda eşelenen bir kaşara da günü geldiğinde bunun hesabını soracaktır. öyle yazıyla mesajla filan da değil.
    okuyun hadi şimdi , gerisi eski entry.noktası virgülü aynen duruyor.

* * * `*` * * *

''hassiktir lan ordan '' gibi günümüzün-dünümüzün-yarınımızın ; biteviye . basit kalıplarını '' tehdit diye çarpıtmaya çalışan gevşeklere hiçbir zaman pabuç bırakmamış bir adamdır .

siyaset-miyaset -tehdit-küfür , diye üç kelimeyi bir araya getiremeyen çoluk çocukla muhatap olmak zorunda kalmıştır.

1) caps'in n'olduğunu , daha kimileri anasının damından çıkmadan önce çok iyi bilmektedir.

2) siyasetin danıskasını bilmektedir , 40 yıldır içindedir

3) mesaj kutusu açıktır , isteyen istediğini yazar

4)alnı daha da açıktır .fazla üstüne gidersen seni mahçup eder

5) yüreği yetene her zaman ekranı da , telefonu da , kapısı da açıktır.

6) küçüklerin gözlerinden , büyüklerin ellerinden öper. her çöplükte de öter.
  • (bkz: merküt)
  • ismet özel'in edip cansever'e ithaf ettiği, 'acının omuzlanışı' adlı şiirinde geçen sözcük.
    şiirden bir bölüm şöyle;

çocukların düşlerinde bir markut
    bir kurbağa zıplıyor yaşamamızdan
    hergün zıplıyor, hergün eksiliyor, hergün
    markuuuut! torbanı sarkıt.
  • türk mitolojisindeki * bir kuş. bing yapay zekası ile resmini çizdirdim alttaki şiiri kaynak kullanıp. sonuç harika. diğer isimleri (bkz: merküt), (bkz: berküt)

görsel

v. radlov, "sibirya'dan" adlı eserinde, altay dağlarında yaşayan kamlardan ve kurban törenlerinden söz ederken, "sema kuşu merküt"ün adı geçen bir kam duası metnini de kaydetmiştir:

gök kuşları beş merküt,
    tırnakları bakırdan
    ayın tırnağı bakırdan,
    ayın gagası buzdan
    geniş kanatları muhteşem hareketli.
    uzun kuyrukları yelpaze gibi
    sol kanadı ayı örter.
    sağ kanadı güneşi
    ey dokuz kartalın anası!
    yayığı geçerken şaşmaz
    idil üstünde yorulmaz,
    öterek gel sen bana!