şükela:  tümü | bugün
 • piyasadaki en ağır ikinci sigaradır bence

  birincisi (bkz: djarum black)
 • neden kimse entry girmemis sigaralarin sigarasina?
 • paketi en mükemmel olan sigaradır.sırf paketi yüzüden arada alır içerim.
 • yıllarca severek içtiğim içimi benim için en güzel olan sigaraydı. bir buçuk yıl önce bu sigarayı öyle bir hale soktular ki içilmez hale geldi. beyaz filtre içemeyen ben mutluluğu touch blue’da bularak ona döndüm. ama mutluluğum uzun sürmeden o da bozdu... değişen paketler en çok onu etkiledi... rezil bir hal aldı. piyasada eski paketler tükenene kadar aradım buldum içtim, yeri geldi stok yaptım... ama bitti, kalmadı.
  sonra ne mi oldu? ona döndüm. denemek istedim. tekrar red aldım... bir de ne göreyim? paket değişimi bir tek ona yaramış... tekrar o efsanevi lezzete ve içime kavuşmuş.geçen marketten alırken eski paket verdi dayı. dedim dayı yenisi yok mu onu ver. şaşırdı. herkes eskiyi ister sen neden yeniyi istiyorsun evladım dedi... dayı dedim, o geri döndü... şu an çok mutluymuşsun umarım değişmez...
 • eskisiyle alakası olmayan açık tütünden hallice sigaramsı. yazık etmişler.
  yılların kırmızı marlborocusu olarak son zamlardan sonra keskin bir kararla tütüne geçiş yaptım ve başarılı bir şekilde de tütüne devam ediyorum ancak geçen bir kaçamak yapmak için aylar sonra bir paket marlboro red alayım dedim. bir türlü beğenemedim. dedim neyse, ben tütünden dolayı sevemedim, benim damak tadım değişmiştir. bu aralar yoğunum biraz, tütünü de makaronla falan değil de elle arap çarşafına sardığım için biraz tafsilatlı oluyor. gittim bir paket winston slender blue aldım. eh işte. içilebilir. iki gün sonra paket bitince bir daha marlboro red aldım. dedim, şimdi artık tütünden dolayı damak tadım değişmiştir bahanesi falan da kalmadı. bir deneyeyim. abi bu nedir? nedir allahasen? tütüncümde paket halinde satılan adi makaronlara sarılı tatsız açık tütünlerden farkı yok resmen. hatta izmarit kısmında boşluk var! boşluk var lan sigarada! yuh ya! tadının da eskisiyle alakası bile yok.
  en iyisii tütüne devam aga.
 • kırmızı marlboro dendiğinde herkesin ağzının suyunun aktığı sigara şimdilerde adıyaman tütününden hallice olmuş.
 • uzuuuuun bir zaman sonra bakkaldan kendi sigaram kalmadığı için alıp içtim ve hayretlere düştüm.

  paketin üzerine defalarca baktım acaba marlboro yerine yanlışlıkla başka bir sigara mı verdi diye ama yok.

  bu içtiğim kesinlikle marlboro değil, kimse de inandıramaz marlboro olduğuna. tamam bizim sigara da bozdu tadını geçen yıllar içinde ama bu başka bir şey bozmakla falan açıklanamaz. bildiğin adıyaman tütününü marlboro paketine koymuş satıyorlar.

  not: kendi sigaram camel soft.
 • muhtemelen hakkında entry girilmiş ancak :(bkz: 13 mart 2016 1 milyon entry silinmesi)çerçevesince silinmiş başlıktır.
 • yaklaşık 10 yıldır değiştirmeden kullandığım sigara... sigara tiryakiliği ayrı dert de bunun bağımlılığı daha ayrı bir dert arkadaş...
 • sigaraların hiçbirinde tütün değişikliği yapılmadı, girip çıktığım dışarıdan iş yaptığım bir firma philsa. değişen tek şey sigaraların kağıtları oldu, ama inanılmaz bir fark oluşturdu. kağıdın kalitesi tütünden daha önemliymiş onu gördük.