şükela:  tümü | bugün
  • birlikte piyasaya sürülmüş ve boyutları aynı olan marlboro touch gray'den bir tık serttir fakat normal touchtan ise bir tık hafiftir. içimi çok rahat olmuş bir sigaradır. değerleri zifir:7 mg nikotin: 0,6 mg karbon monoksit:8mg şeklindedir.
    çok fazla ağız kokusu yapmıyor. doyurucu olmuş sigaradır.
  • ne zaman özgürlük, kısıtlama tartışmaları gündemde ağırlık kazansa bu tür başlıklar açan çakallar türüyor.
    tanım:
    • ağız kokusu yapar, diş ve diş eti hastalıklarına yol açar.

• dudak, yanak ve gırtlak kanserine neden olur. hatta sigarayı yakmadan dudağında taşıyan yada tütün çiğneyenlerde de ağız için kanserleri görülür.

• dilde, tat alma duyusunda bozulmalar olur.

• beyin hücrelerinin ölümüne yol açar. öğrenme bozuklukları, hafıza zayıflığı ve erken bunama görülür.

• göz merceğinin saydamlığının azalmasına yani katarakta sebep olur.

• cildin yapısının bozulmasına neden olur. leke ve kırışıklık oluşur. selülitlere sebep olur.

• burunda koku alma duyusu azalır.

• sinüzit, farenjit, bademcik ve orta kulak iltihabı gibi üst solunum yolu hastalıklarına yol açar.

• damar sertliğini hızlandırır. beyin ve kalpte damar tıkanıklığına neden olur. kalp krizi ve tansiyon yükselmesi görülür.

• erkeklerde iktidarsızlığın başlıca sebeplerindendir. ayrıca mesane kanserinin önemli nedenlerindendir.

• akciğerlerde çeşitli hasarlara, astım ve kronik bronşit gibi hastalıklara neden olur. bronşlarda ve akciğerlerde birçok çeşit kanserin oluşmasına neden olur.

• gastrit, ülser ve reflü hastalığına sebep olur. mide ve yemek borusu kanserine yol açar.

• gebelikte tüketilen sigara düşük doğumlara ve bebekte gelişme geriliğine neden olur.

• erken menopoz ve rahim kanserinin sebebidir.

• parmaklarda sararmaya ve tırnaklarda zayıflamaya yol açar.

• kemik erimesine neden olur.

• burger hastalığına sebep olur. bu hastalık el ve ayaklardan başlayarak tıkanıklığa yol açar ve uzuvların kesilmesi gerekir.

• vücutta yorgunluk, uykusuzluk hali, stres, gerilim, performansta düşme ve reflekslerde azalma görülür.

• pankreas kanseri riski artar.

• hastalık, yara ve ameliyat tedavileri uzun sürer.

• kullanılan ilaçları etkisizleştirebilir.

• bütçenize yük olur, çevre kirliliğine yol açar, yangınların en önemli sebeplerindendir.

• çocuklarınız kanseri önleyen genlerden yoksun hayata gelir.

• hamilelerde %10-15 eksik kiloda doğuma ve bebek zeka eksikliğiyle doğar.
  • sayılı güzelliklerden biri. siz yine de sigaradan uzak durun. holivut etkisine kapılıp da başlamayın, abartmayın.

tekel bayii ismail abiye direkt sordum. "en iyi sigaran hangisi?" diye. "üst limitin ne kadar?" dedi. "10 lira" deyince bunu verdi. hatta ekledi "bak yeni çıktı. hiç koku yapmaz, kokusuzdur. bağlanırsın."
  • gayet güzel olmuş sigara. vogue perle bronze denemiş bünyeler için tam bir muadil.
  • etrafimda ne kadar marlboro touch icen varsa buna baslamistir (ben de dahil). daha az zehirlendigim hissini verdiginden olabilir ama koku yapmadigi tartisilir tabi neyse sonuc olarak guzel olmustur.
  • telefon şirketlerinin piyasaya sürdüğü ucuz android cihaz isimli, kokmaması için içine daha da kimyasal serpiştirilmiş bildiğin sigara
  • bence bu sigaralar talaş. yani toplama tütün. diğer marlboro ürünlerinin artıklarıyla yapılıyor. zira içenlerin mutlaka şunlar başına gelmiştir.

1. paket içindeki bazı sigaraları yakınca ayak kokusu gibi kokması.

2. bazı sigaralarda mentol tadı olması.

3. ve her bir paket arasında ayrı tatlar olması...
  • sigarayı bıraktım.başladım.bıraktım.....
    ve yine başladım.
    ama sigara kokusu beni çok rahatsız ediyordu içmeden de duramıyordum.
    farklı maceralar denedim.
    liseliler gibi djarum black kullandım sırf kokusu diğerleri gibi değil diye.
    en sonunda arkadaşım marlboro touch blue dene dedi.
    evet sigara çok hoşuma gitti kokusu da ağır değildi.
    ama...
    bu nasıl bir sigara anlamadım. içerken hiç bir şey hissetmiyorum çok hafif bir sigara.
    öyle çok fazla sigara içen bir insan değildim.
    azaltmıştım.
    2 günde 1 paket şeklinde devam ediyordum hayatıma ta ki bu sigarayla tanışana kadar.
    günde 2 paket içiyorum kendime engel olamıyorum.
  • vazgeçilmiyor.
  • yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. kimse şikayet etmemişti. markette yok diye ve sözde ebat olarak muadili diye winston tact aldım bugün. demin balkonda içtim geldim ve ablam leş gibi sigara kokuyosun dedi. bu lafı duymayalı uzun yıllar olmuştu lan. iyi ki var.