şükela:  tümü | bugün soru sor
 • wire'daki bütün karakterler kendisini sevdirebilimişken, hemen herkesin nefret ettiği tek karakter olma başarısına layık olmuştur.
 • the wire dizisinde ilk defa 3. sezon 1.bölüm'de kendini gösteren patron. ne zaman bu kadar yükseldi, ekibini nasıl kurdu ve daha önce neden yoktu gibi muammalar olsa da dizinin en sağlam karakterlerinden birisi oldu avon barksdale'in azalarak bitmesiyle.

  --- spoiler ---

  avon barksdale'in hapisten çıktıktan sonra stringer bell'e söylediği "i'm just a gangster i suppose" cümlesini aslında dizinin son bölümünde marlo için de gördük. takım elbise içinde sokaklara geri dönmüş, oyunu oynamaya bir şekilde devam edeceği mesajını vermiştir.

  --- spoiler ---
 • bodie bu herif hakkında "insanları öldürmesi gerektiği için değil, sadece öldürebildiği için öldürtüyor, bu çok yanlış, oyuna aykırı" demiştir. yerden göğe kadar haklıdır. bu adi o. çocuğu insanlıkla hiçbir alakası olmayan iğrenç bir mahluktur.
 • nefret etmekle onu anlamaya çalışmak arasındaki sınırları öyle keskin bırakan bir adam, bir karakterdir ki marlo, önce ölesiye nefret ettirir, sonra neden böyle oldu diye sorgulama aşamasına getirir, sonra yeniden ve daha şiddetli nefret duymanıza sebep olur. 5 sezon bitip de aradan zaman geçince, aslında tam olması gerektiği gibi bir karakter olduğunu anlarsınız; fakat bu anlayış bile ona sempati veya saygı duymanızı sağlamak bir yana nefret etmenize engel olamaz. öyle bir adamdır marlo; sisteme en sert şekilde giriş yapmış, şartlar zorlaştıkça o da sertleşmiş bir kişiliktir ve eminim onun hikayesini derinlemesine işleyen bir 6. sezon olsaydı televizyon tarihinin en sıradışı sezonuna ve karakterine tanık olabilirdik.
  severek ve saygıyla tanık olduğumuz için;
  (bkz: omar little/@nevroticzone)
 • dizinin son bölümlerinde kendini aşar bu karakter. gerek my name is my name sahnesi, gerek ne bakıyon la diye corner dealerlara dalıp sokaklara geri dönüş kısmı münasebetiyle saygıyla anıyorum kendisini. makyavelli gibi adam. yaşamak, güçlenmek için ruhunu kaybetmiş sadece.
 • şerro merro da olsa sokağın ve oyunun * adamıdır. sırf para için özünü inkar etmemiş, parlak takımlar giyip salon adamı olmak yerine çakısını çekip ortamlara akmayı yeğlemiştir.
 • tip olarak heroes of might and magic 3' te dungeon kalesinden çıkan troglodyteı anımsatan ultra acımasız, chaotic evil karakter.
 • chaotic evil baltimore piçi. gerçi omar little gibi bir mükemmeliğin bulunduğu yerde böyle bir it olmazsa olmaz.

  ayrıca 3. sezonda durduk yere çıkacağına 1. sezondan itibaren ufak da olsa tüyo verseler fena olmazdı.
 • katıksız, textbook psikopat. oyunda bu kadar başarılı olmasının sebebi de bu zaten.