şükela:  tümü | bugün
  • patenti tamamiyle şahsıma ait olan ve turkiye´nin tüm iç ve dış borçlarını kapatmasına vesile olacak çılgın projem.

bu proje yapılmadan önce çanakkale ve ıstanbul boğazları micirla doldurulur ya da baraj kapakları yapılır. daha sonra marmara denizinde bulunan suların % 90´lik kısmı ege ve karadenize drenaj yöntemiyle boşaltılır. yalnız drenajda kullanılan borulara süzgeç konmalıdır ki balıklar kaçmasın.

drenaj sonrasında açıkta kalan tüm balıklar toplanır ve satılır. toplanan su ürünlerinden en az 100 milyar dolar gelir elde edilir.

drenaj sonrasında açığa çıkan, tüm tarihi eser, define ve batık gemiler avrupa´daki müzelere açık artırma yoluyla satılır ve en az 50 milyar dolar gelir elde edilir.

drenaj sonrası açıkta kalan araziye gemlik yöresinden getirilen zeytin fidanları getirilip dikilir ve burada bazı arazilerin ağaçlandırılması sağlanır. marmara denizinin en derin yerinde kalan % 10´luk su kısmına süveyş kanalı gibi iki iç farklı kanal yapılır. bu kanalların yanlarına, liman, alışveriş merkezleri ve villalar yapılır. geri kalan milyonlarca dönümlük araziye ise toki apartmanlar diker ve böylelikle 250 milyar dolar net gelir elde edilir. yaklaşık 500 milyar dolarlık gelir elde edilir. drenajin maliyeti ne ki? bu iş çok ucuza mal edilir.

edit: projeye hayal diyenler, hollanda´nin setlerle denizi kapatıp drenajla boşaltıp lely stad gibi bir şehri boşaltılan alana kurdugundan habersiz olan cahil cuhelalardir. elin gavuru bunu yapıyor uuu ama biz yapınca herkes eleştiriyor.

[ https://nl.wikipedia.org/wiki/zuiderzeewerken]

[ https://commons.wikimedia.org/…_beelden_-_43194.ogv]

edit 2: numuneleri sundum. milyonlarca insanın yaşadığı il ve ilçeleri hollanda bu şekilde kurmuştur. drenaj yöntemiyle hollanda´nin kazandığı toprak kocaeli´nin il yuzolcumunden büyüktür. buna hayal ya da saçmalık diyenler inanın siz hiç bir şey bilmiyorsunuz. bakın bu projeyle ankara ve konya´nın çorak topraklarına iç deniz bile getirebilirsiniz. yeterki borular dosensiz ve drenaj başlasın. drenajin maliyeti düşüktür.

edit 3: arifv216 gibi komik olmayan bir filme gitmedim. ilhami o filmden almadım. ayrıca projeyi nihal atsız da zamanında dillendirmis. bunu bilmiyordum. demek ki o da benim gibi ileri görüşlü biriymiş.

edit 4: bu projeye karşı çıkanlar abd ve ingiliz ajanları olabilir, onlar algı operasyonu yaparak ülkemizin gelişmesini istemiyorlar. aynı oyun cennet mekan ulu hakan 2. abdülhamit han hazretleri ( el muzaffer daima) zamanında oynandı ve demiryolu projesinin hayata geçirilmemesi için çaba içine girildi. gerçek tarihi anlatan payitaht abdülhamid han dizisinden hepimiz hakikati öğrendik zaten.
  • ali 5 yasinda arkadaslari ona dahi diyor.
  • (bkz: atlantropa)
  • benim de böyle bir sevgilim vardı zamanında, şimdi erenköy ruh ve sinir'de yatıyor.
  • almanya’yı kıskançlıktan kudurtan hamle olur.
  • (bkz: nedense böyle dahiyane fikirlerin bu saatlerde geliyor olması)
  • marmarağa evleri adında site kurulur.
  • çok zekice ve bence desteklenmesi gereken proje. ancak bazı eksiklikleri var. mesela sadece toki yapmaktan bahsedilmiş ama onun yerine oraya yeni bir yerleşim alanı yapılmalı. devlet eliyle gökdelenler yapılır, plazalar kurulur, residancelar dikilir, işletmeler için uygun müstakil yerler inşa edilir. bunlar da devlet adına yapılır. böylelikle gelirimiz 500 milyar dolardan 876 milyar dolar civarına yükselir.

sonra da o parayı bankada faize yatırırız veya devletimiz daire alıp kiraya verir ve düzenli bir gelir elde eder.