şükela:  tümü | bugün
  • kurulması için referendum yapılması gerektiğini düşündüğüm cumhuriyet. referendum oylamasına sadece burada yaşayan insanlar katılmalı. halk kendi geleceğini kendisi belirlemeli.

ankara cumhuriyetin dışında kalacağından tc ile anıtkabir'in izmir'e taşınması konusunda müzakere yapılmalı.

cumhuriyetimizin sınırları dışında kalan atatürkçü kardeşlerimiz beş sene içinde çomar olmadıklarını belgeledikleri takdirde vatandaşlığa alınabilmeli.

cumhuriyetimizin içinde kalan çomarlar beş sene içinde tazminatları verilerek t.c.'ye sınırdışı edilmeli.

akdeniz'i karadeniz'i maalesef içindeki çomarları sağlıklı ayırdedemeyeceğimizden cumhuriyet'e dahil edemedik.

iddia ediyorum ki, önümüzdeki 10 yıl içinde cumhuriyetimiz bir norveç, isveç gibi çağdaş medeniyetler seviyesini yakalamış toplumlarla örnek gösterilecektir.

edit: istanbul'daki çomarlara değinilmiş. hepsini t.c.'ye ittireceğiz arkadaşlar. twitter'dan, feysbuktan bakacağız. vatandaşlık mülakatı yapıp t.c.'yi kim kurdu diye soracağız. istiklal marşını okutturacağız. gönül ankara'yı almayı da isterdi fakat ankara t.c.'nin başkenti olduğundan, ayrıca toprak bütünlüğü olarak da haritada biraz saçma duracağından alamadık. pedofili olmayan ankaralılar'a kapımız açık.
  • sanırsın marmara ve ege bölgelerinde hiç çomar yok. türkiye'deki çomar rezervinin yüzde ellisinin istanbul'da ikamet ettiğini düşünüyorum.

not: ankara.

edit: böyle bir mallık örneği olamaz amk. adam hayatında hiç yazlık bölgelere gitmemiş sanırım. çomarın allah'ı orada lan yerli esnaf, halk vs.

peki ya hopa ne olacak hiç gittin mi sen hopa'ya. medeniyetin beşiği diyebilirim. şimdi hopa'da yaşayan insanları çomar mı ilan edeceğiz. kim verdi bu yetkiyi bize.

önyargı çomarlığın kralıdır.
  • marmara dan sadece tekirdağ edirne kırklareli ve canakkele nin dahil olmasi halinde neden olmasın :))
  • istanbul'u dert edecekler vardır, çomar semtler, beyaz türk semtler falan diye.
    çözüm basit (bkz: brüksel)

semt semt bölebiliriz istanbul'u

anadolu: maltepe-kadıköy-ataşehir bimareg cumhuriyetine geçer,
    avrupa: sarıyer, şişli, beşiktaş, beyoğlu, bakırköy, avcular, beylikdüzü, bütükçekmece, çatalca, silivri
  • istanbul'un iki yakasından birini çomarlara verelim. diğer yakada, marmara'da , ege'de paşa paşa yaşarız amk. ülke 10 yıl içinde orta düzey bir avrupa ülkesi olacaktır. ama tek bir çomar bile bu ülkeye ne girebilecek ne vatandaşlık alacak. tek şart bu...
  • kültürel olarak bu kadar ayrı iki grubun sırf aynı milletten yada çoğunlukla aynı dinden diye yaklaşık 800.000 km2 alanda, 81 ilde, 80 milyon bir bütün olarak yaşaması zorunlu mudur diye sorulduğunda ortaya çıkabilecek potansiyel cevap yada çözümlerden biri olan muhtemel ülkedir.

edit: fucking imla
  • bakıyoruz yandaş medyada giderek artan yorumlar var "saygı duymuyoruz tahammül ediyoruz." şeklinde.e milli irade oy sandık da yeni kutsalımız.

yani rejim referandumla değişiyorsa sınır da değişir.

vatandaşlık hakkımızdır referandum istiyoruz.
  • gençler şimdi size bir tüyo vereyim. o iş yaş. çanakkale dediğin zaman çan,biga,yenice falan var. git bak ramazanda iddaa oranları erzurumla yarışır ilk dayak atmada. aşağıya doğru inelim. balıkesir? merkez çomar yoğunluklu kıyılar ortamı yumuşatır. ama dağ bölgeleri yine bir iç anadolu rulez. biraz daha aşağıya indik manisaya geldik. somadan kulaya tam bir çomarhane. akhisar bir vaha gibi olsa da çomarlık katsayısı azalmıyor manisanın. salihli otogarda mesela türkçe konuşan zor bulursun. otobüslerin son durakları ırak kürdistanı olur genelde. biraz egenin içlerine girelim. afyon,uşak,denizli üçgeni var. denizli merkezi çıkar geri kalan yerler bayburt,yozgat,erzurum üçgenine burun farkıyla kaybeder. izmir özerk bölge desek bir ihtimal.