şükela:  tümü | bugün
 • eski tatilya nın olduğu yerde yükselecektir bu avm. beylikdüzü-esenyurt bölgesine yatırımlar durmaksızın sürüyor.
 • çok ihtiyaç olan bir yere açılacak olan alışveriş merkezidir. hemen yanında real ve bauhaus yolun karşısında beylikdüzü migros ve koçtaş yaklaşık 500 metre aşağısında da carrefour ve media markt bulunmaktadır.

  (bkz: alışveriş manyaklığı)
  (bkz: tuketim cilginligi)
 • ocak 2011'de ece türkiye’nin inşaatına başlayacağı avm, istanbul’un en işlek karayollarından biri olan e – 5 karayolu üzerinde konumlanıyor. tüm hedef kitlelere uygun oluşturulan perakende mağaza karması ve farklı eğlence olanakları ile hem çocuklara hem de yetişkinlere ulaşmayı hedefliyor. avm’nin açılışının 2012 sonbaharında yapılması planlanıyor.(muş.)
 • içerisinde bulunduğu avm ile aynı ismi almış devremülk pazarlama organizasyonu.

  (bkz: timeshare)

  (bkz: devremülk)
 • ilerleyen zamanlarda beylikdüzü migros'u da içerisine dahil edecek olan yapıymış.
 • ekim 2012' de açılması planlanan avm.
  yer alacağı kesinleşen markalar ; saturn, bauhaus , real , lc waikiki, koton.

  bölgenin 1 numaralı avm'si olacağına şüphe yok gibi.
 • inşaatı sırasında 11 işçinin tanınmaz hale gelene kadar yanarak can verdiği alışveriş merkezi.
  bu da facebook sayfası

  yapılan yorumları ışık hızıyla siliyorlar. gönül ister ki tüm sözlükçüler abansın, silinemeyecek kadar çok mesaj bırakılsın duvarına...
 • inşaat şantiyesinde konteynır yerine çadırda kalan işçilerin feci şekilde yanarak can verdiği alış veriş merkezi projesidir. işçilerine kalmak için konteynır ayarlamak yerine çadırlarda barındıran, 15 kişi yerine çadırlarda 30 kişi kalması sebebiyle büyük bir faciaya imza atmışlardır. maalesef soruşturma sonunda ya gece bekçisi yada vardiya amirine patlayacaktır bu iş.
 • kan bulaşmıştır. buraya ayak basarsam en adi şerefsizim.
 • tarım işçilerinin kitlesel olarak yollarda öldüğü zamanlar, "en ucuz yük: işçiler" başlıklı bir bildiriyi kaleme almıştım. şimdi bu olaya bakıyorum. yapımı 220 milyon dolara mal olacak bir avm. maliyetinin 2-3 katına pazarlansa 500-600 milyon dolar eder. bu tip işletmeler 20 yıl da kendini kira ile amorti eder. bu da demektir ki, yıllık 30 milyon dolarlık bir kira gelir yaratacak. aya vurursak, 2,5 milyon dolar eder. güne vurursak, yaklaşık 80.000 dolar eder. saate vurursak 3,500 dolar eder. bir konteynirin parası da bu kadar. işçiler bu kadar ucuz malzeme işte. elektirik planlaması yapan bir arkadaşımdan aldığım bir bilgi de bu tip binanaın elektirik aksanı ve planlaması için yaklaşık 15-20 milyon dolar harcanağıydı. bunun değil binde biri, milyonda biri kıymetindeki elektirik ısıtıcılarla ısınıyorlardı. eğer inşaatta kullansalar yapı izni alamayacakları kablolar ve elektirik tesisatı ile işçiler barınıyordu.
  burya değil dağa taşa yazıyorum, o avm'ye yapıldıktan sonra adımını atan herkes bundan sonraki işçi katliamlarının sorumlusudur. insan canı üzerine bu kadar aç gözlü davrananlara verilecek her kuruş onların meşruluğunu sağlayacaktır. zaten bu patronların anlayacağı tek şey vicdan falan değil milyonlarca dolarlık yatırımlarının getiri parametrelerinde işçi ölümlerinin yaratacağı bir etkendir.

  bu arada sabah radyoda dinliyorum, çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı soruşturma başlatmış. bi siktirip gidin ankara'ya geri dönün, koca koca şantiyelerdeki bu durumu zaten bilmiyorsanız niye varsınız, niye maaş alırsınız.