şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
  • öncelikle (bkz: öğrencisi olmasak eğlenceli fakülte aslında)

türkiye'nin tartışmasız en iyi 4 hukuk fakültesinden bir tanesidir. ankara hukuk'tan farklı bir ekol olarak, istanbul hukuk ile birlikte hakim, savcı veya avukat olmak isteyen genç nesillerin tercih etmeleri gereken bir okul, bir ekoldür marmara hukuk.
    azimli, kendine güvenen, başarılı, ülkesinin kaderini değiştirmek isteyen öğrencilerin buluştuğu üniversitedir. akademik kadrosu gerçekten alanında tanınmış, saygın ve bilgili hocalardan oluşur. hepsinin iyi veya kötü yeri bir başkadır. ayrıca hocalarımız derslerini içtenlikle ve ellerinden geldiğince aksatmadan devam ettirmeye özen gösterirler. kampüs içinde herhangi bir siyasi olayın vb. durumun etkisi altında kalınarak yahut baskılanarak yaşanılması durumu söz konusu değildir.
    hocalarımızdan çok çektiğimiz doğrudur. genellikle marmara hukuk öğrencileri olarak düşük ortalamalarla mezun oluruz. hocalarımız ne kadar notları kısıkta olsa ki her kürsü için geçerli değildir içten ve anlayışlı hocalardır. ellerinden geldikçe öğrenciye yardım etmeye çalışırlar. bu konuda hiç bir şüphe yoktur emin olabilirsiniz.
    haydarpaşa kampüsünün içerisine girdiğinizde o tarihi binanın havası sizi öylesine etkiler ki gerçekten tercih etmekte ne kadar isabetli bir karar verdiğinizi görürsünüz. yeter ki gerçekten ama gerçekten hukuk okumak isteyin ve o kalın kalın kitapların hayatınız mihenk taşları olacağını bilerek ve isteyerek gelin.

mezun olduktan sonra iş hayatında her daim gururla ve kesinlikle iyi ki diyerek hayata atılacağıma inanıyorum. yıllar sonra bu başlığı yeniden okuduğumda haklı olduğumu inşallah göreceğim.

marmara hukuk'u tercih etmeyi düşünerek hayatını hukukçu olmaya adayacak tüm arkadaşlara en içten şekilde yardımcı olmaya çalışmak boynumuzun borcudur. merak ettiğiniz konular için yeşillendirebilirsiniz.

bu yıl 3. sınıfına geçtiğim okulum, fakültem ayrıca. çok heycanlı, istekli ve mutluyum sözlük (:

20.06.2016 tarihi itibariyle 3 yılda bitirerek mezun olduğum ve her daim aklımda ve kalbimde yeri olacak fakültem.
    http://www.ikarusdergi.com/…u_3_yilda_bitirdi_.html

şimdi sıra avukatlıkta. :)
  • her kesimden öğrenciyi barındıran fakülte. şöyleki yemekhane (eski morg) yolunda arkaaşla bir tiki arasında geçen diyalog:
    tiki -aaa yemekhaneden mi ?
    arkaaş-hıhı sen nereye böyle ?
    t- -bi yemekhaneye bakayım dedim ne yemek var diye ama seni gördüm. iyi gitmeme gerek yok. yemek ne ?
    a - ( eşşeğin siki. söylesem de burun kıvırıp yemeyecen nasılsa niye soruyosun) ya bugün yemek iyi gerçekten
    t -yaaa, ne?
    a - fesleğen soslu makarna, portakallı ördek bide beyaz şarap...
    t - ya hadi be ben bi bakayım yemekhaneye
    a -( ebenin amı tövbe tövbe ne gezsin okul yemekhanesinde beyaz şarap) ya gel şaka yaptım. ıspanak, mercimek çorbası falan var.
    t -?!?...
    ve bunun yanında maddi durumun yetersizliği yüzünden her gün o yemeği iki kere yemek zorunda olanlar da vardır...
  • mezuniyet belgesi verirken bir de yemin ettiren bir kurum burası.

'yemin ederim, mezun olduktan sonra herhangi bir eğitim-öğretim faaliyeti için kapından dahi girmeyeceğim.'
  • kağıt üzerinde 4 senelik görünen ancak özünde 5 senelik eğitim veren, bünyesinde barındığım.

diyeceğim odur ki; 7 senede bitiren kabul edelim gecikmiştir, 6 senede bitiren birazcık uzatmış sayılır, 5 senede bitiren normal sürede çıkışını yapmıştır, 4 senede bitiren ise ne halt etmeye çalışmış onu anlayamadım.
  • tabii ki bir ankara üniversitesi hukuk fakültesi değildir; zira istanbul piyasasında başarılı avukatların %90'ı, ilgili kürsülerde rakipsiz olduğundan marmara üniversitesi mezunudur.

hakim-savcıların büyük kısmı ise, sınavlarının tarzı ve hazırlayanları benzer olduğu için ankara üniversitesi mezunudur.
  • ömür törpüsü,gençlik düşmanı müessese (bkz: irin)
  • 24 gündür haydarpaşa kampüsünde çekilen '' 24 gün, 14 sınav, 1 insan '' isimli gerilim-korku filmini bugün itibarıyla saat 17.00'de yapılacak kıymetli evrak hukuku sınavıyla tamamlayacak ömür törpüsü okul. dileriz dördüncü sınıfların bu okulda girecekleri son vize olur bu sınav.*

edit: netekim öyle oldu. bitti de gittik.
  • bu bir şeyin göstergesi değil belki de ama, arkadaşımın hiç derse gitmeden bitirdiği okuldur.

derste gizlice tutulan ses kayıt ve ders notlarının yüksek meblalara satılması ve fotokopici çocuğun aslında okulda aynı zamanda öğrenci olup altına son model araba çekmesi ve not tutup ses kaydı alması için de her sınıftan maaşlı öğrenci çalıştırması ise tam bir girişimcilik örneğidir*
  • okudugum ettigim fakat pek ugramadigim egitim yuvasi. bugun guzel okuluma gittim ve dedim ki, keske devam zorunlulugu olsaydi da gotumu kaldirip gitseydim.